Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ma voltam a tüdőszűrő leletemé...

Naggykaroly kérdése:

Ma voltam a tüdőszűrő leletemért és visszarendeltek a tüdőgondozóba. Ez a kód volt a papíron R91H0 ami kóros elváltozást jelent. Volt már olyan köztetek akinek ilyen lelete volt és az újbóli kivizsgáláskor nem találtak semmilyen? Nem dohányzok

Figyelt kérdés

2016. szept. 27. 10:31
 1/10 homo ludensz ***** válasza:

2 vagy 3 éve én is voltam tüdőszűrésen és vissza is rendeltek csak hogy már a tüdőgondozóba. Belefújtam a gépbe az kinyomtatta.Csináltak átvilágítást(nem szűrést) ujjamra tettek egy kis műszert. A koromhoz képest jó volt minden csak az a bibi hogy a tüdőszűrőről áttették a kartonom a gondozóba is így a szűrő nem fogad.

Ne idegeskedj ez nem jelent semmit.Valaki átnézi a szűrés eredményeit és amit lát nem tudja hová tenni. Lehet hogy csak neki volt szokatlan. Ez szubjektív.

2016. szept. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Csak nagyon izgulok és elég szar kedvem ? Vagy ezt már doki kielemezte?g nem túl bizalomgerjesztő ez a kóros elváltozás szó. Megkérdezhetem azt még,hogy ezt a leletet akkor még nem is látta doki vagy csak aki készítette és ő talált valamit
2016. szept. 27. 11:09
 3/10 anonim ***** válasza:
Ez nem pontos diagnózis jele, találtak valami kórosat, további vizsgálat kell.
2016. szept. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Én is ebben reménykedek
2016. szept. 27. 16:07
 5/10 anonim ***** válasza:

Beírtam a kódodat a BNO keresőbe, úgy van, ahogy az előttem szóló mondja, kóros elváltozást tapasztaltak a leleten ezért további kivizsgálásra irányítanak.

Ez egyébként a krónikus tüdőbetegségektől elkezdve a fertőző megbetegedésekig bármi lehet, ne ijedj meg, majd ha visszamész, kiderítik mi a baj.

Itt van a kódod megnevezése:

BNO főkategória kódja:R00-R99

BNO főkategória neve:Máshova nem osztályozott panaszok, tünetek és kóros klinikai és laboratóriumi leletek

BNO kategória kódja:R91H0

BNO kategória neve:A tüdő diagnosztikus képalkotó vizsgálatával talált kóros leletek

2016. szept. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia !

Gondolom azóta már konzultáltál az orvossal .... mi volt végül ? Remélem nincs baj !!!

2016. okt. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Elküldtek CT re november 3 . Majd akkor tudunk biztosat, de remélem nem lesz semmi. Sok ismerősömet küldték el főleg ez a doktornő.
2016. okt. 7. 05:06
 8/10 A kérdező kommentje:
Ez van a beutalón hogy infiltrátum gyanú ami beszűrődésre utal.
2016. okt. 7. 05:16
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem lesz semmi baj ....

Volt tudogyulladasod ? Az infilltratum tüdőgyulladasra utal ....Apumnak is ez volt .

2016. okt. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
mi lett veled?
2021. dec. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!