Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Megszúrt a kerítés, vérzett,...

Megszúrt a kerítés, vérzett, ajánlott tetanusz oltás?

Figyelt kérdés

Vaskapu tetején a szúrós dárda megszúrta a csuklómat, ahogy igyekeztem kinyitni. Nem mély a seb, de gyöngyözve vérzett. Aztán picit feldagadt, mint a karcolások szoktak. Ez tegnap volt, ma már csak egy pici seb látható.

Kicsit rozsdás volt a vas.

Ettől kell-e félnem?

10 perc múlva tudtam lemosni, alkohollal jobb híján.



2019. ápr. 28. 20:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ajánlott, igen.

Ha elmész orvoshoz azzal fogja kezdeni, hogy beadnak egyet.

2019. ápr. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
Szerintem menj el orvoshoz, és adni fog!
2019. ápr. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
24%
Szokásból adnak tetanusz oltást, de nem indokolt valójában. Nem a rozsda a lényeges, hanem régen a tanyaudvaron javított szekérből elvesző hegyes kis vastárgyak, amelyek a tetanusz baktériumot is tartalmazó lótrágyával érintkezhettek. Ha meg gyöngyözve vérzett, akkor pláne kimosódott a sebből minden, ami belekerült.
2019. ápr. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi válaszokat, a kerítés teteje volt, nemhiszem, hogy került rá trágya. Ha gyakorlatilag esélytelen akkor nem megyek dokihoz, legutóbb ilyen pici sebbel kiröhögtek.
2019. ápr. 28. 21:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!