Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Véradáson csak a lakosság...

Véradáson csak a lakosság számára kommunikálják, hogy szűrnek HIV-re és szifiliszre is, vagy tényleg szűrik is?

Figyelt kérdés

Magyarországon véradáson bennfentes infók szerint nem feltétlenül végzik el mindig a legkorszerűbb szifilisz teszteket vagy HIV-teszteket, törvénykezés ide vagy oda, itt minden pénzbe kerül és ha egyszer nincs , akkor nincs.


Azt nagyjából elfogadnám, hogy HIV-re tényleg szűrik, de nem feltétlenül vagyok biztos benne, hogy szifiliszre is szűrik, illetve hát ezen kívül van még kismillió STD és egyéb más furi betegség is, ami amúgy jobb lenne ha nem lenne vele fertőzött a vér.


Esetleg dolgozik valaki váradáson vagy laborban, a központban, hogy akkor most tényleg IGAZÁBÓL mire szűrik?


Mert elhordanám én a leendő férj jelöltjeimet váradásra, mondván ez ingyen van, meg mégse olyan ciki, de ha egyszer nem is szűrnek benne mindent, akkor inkább a szakrendelésre megyek nemibeteg gondozóba. Részemről, mielőtt bárki lehord nem adhatok vért, lány vagyok és alacsony a hematokritom, nekem tényleg marad a szakrendelés.



2019. máj. 2. 14:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Milyen bennfentes infó? Az országos központban dolgozom, kérlek mesélj :D

Olyat is hallottam már, hogy sorban állnak a csövesek a véradáson (miközben lakcímkártya nélkül nem is lehet még jelentkezni sem véradásra) meg olyat is, hogy minek vesszük le külön kis zacskókba, mikor úgyis egy nagy tartályba öntjük az egészet, jaaa meg hogy külföldre megy az egész, azért van vérhiány... Ezek is "bennfentes" infók voltak...

Ne terjesszük már a baromságokat ha egy mód van rá....

2019. máj. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%
Elvégzik minden levett vér esetén. És nem csak HIV-re, szifiliszre még egy halom más fertőző betegségre (hepatitis stb.), a levett vérből valamennyite le is fagyasztanak későbbi vizsgálat céljából (ha valami mégis kiderülne). Sajnos hiába a legkorszerűbb tesztek és módszerek 1-1 hiba becsúszhat így is.
2019. máj. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem csúszik be hiba, kedves második. Olyannyira érzékenyek a tesztek, hogy a HIV vírusra már a lappangási időszakban is bejeleznek, amikor a sima labortesztek még ki sem mutatják a fertőzöttséget.

Gondolom te is csak a levegőből írkálsz olyasmiről amiről fogalmad sincs....

2019. máj. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Első, imádlak! Üdvözlettel egy kolléga!
2019. máj. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, nagyszerű!
2019. máj. 4. 00:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!