Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha igaz az, hogy Magyarországo...

Ha igaz az, hogy Magyarországon akár a lakosság 37%-a laktózérzékeny akkor majdnem minden második embernek rendszeresen lenne hasmenése, nem?

Figyelt kérdés
De nincs minden második embernek rendszeresen hasmenése, akkor a statisztika rossz?

2015. febr. 2. 18:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Inkább minden 3.embernek, az adott adat alapján
2015. febr. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
OK, igaz, de nem minden 3.embernek van rendszeres hasmenése? Vagy igen?
2015. febr. 2. 18:27
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem is hasmenéssel jelentkezik, hanem gázképzéssel. És kézeld el, ha valaki nem bír valami ételt akkor hanyagolja. Nah meg van laktáz enzim tabletta......
2015. febr. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Szerintem a hasmenés jellemző tünet.
2015. febr. 2. 19:04
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, hogy folyamatosan, egész életében, vagy átmenetileg 2-3 héten át, egy vírusos hasmenés után lesz laktózérzékeny, ami magától elmúlik.

Utóbbi értelemben lehet, hogy aki valamikor átél egy ilyet, és az akinek ez az állandó állapota statisztikailag összemosva ennyire jön ki.

Szaknyelven élettartam prevalenciának hívják az ilyet.

2015. febr. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Utolsó: Amennyire utánanéztem a laktózérzékenység általában nem műló, hanem krónikus állapot...
2015. febr. 2. 19:48
 7/12 anonim ***** válasza:

3 vagyok

Kötekedhetsz. Nálam nem.....

Értelmezd a válasz többi részét is!

2015. febr. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha minden 6. ember iszik csak tejet (ennél többen biztos nem) és közülük minden 3. laktóz érzékeny, akik közül csak minden 3.nak tünete a hasmenés ( a többieknél enyhébb tünetek jelentkeznek) akkor csak minden 54. embernek van rendszeresen hasmenése. És ez szerintem kb lehetséges is.
2015. febr. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
az emberek 80-90%-a tejívó felnőtt korában is, utolsó milyen "minden 6."-ról beszélsz?
2015. febr. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

80-90% biztos hogy nem igaz.

azokat nem számoltam tejivónak akik napi fél decit tesznek a kávéba meg néha tesznek tejfölt a töltött káposztára, csak azokat akik naponta megisznak fél-egy liter tejet.

2015. febr. 4. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!