Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Elsősorban olyanokhoz fordulok...

Elsősorban olyanokhoz fordulok, akiknek a közelmúltban volt/lesz keresztszalag műtétük, vagy értenek a dologhoz (orvosok). Ki melyik módszert választotta a pótlásra?

Figyelt kérdés
Értsd: honnan választottatok pótolandó inat: a térdkalács alól, vagy oldalról? Miért? Befolyásolta-e a döntést az, ha versenyszerűen/magas szinten sportoltok?

2019. máj. 4. 14:07
 1/3 anonim válasza:

a kérdés inkább az, hogy egészen-egészen biztos vagy abban, hogy kell neked ilyen műtét?

mert kb. mindenkit keresztszalag műtétre küldenek, ha elmegy orvoshoz azzal, hogy fáj a térde

2019. máj. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos biztos. Voltam röntgenen, majd MR vizsgálaton és az alapján egyértelmű, hogy el van szakadva a keresztszalagom.
2019. máj. 6. 11:26
 3/3 anonim válasza:

A héten műtöttek, mellette gyógytornász leszek hamarosan, remélhetőleg... :) Számos dolgot figyelembe vesz a traumatológus/ortopéd szakorvos, amikor eldönti, hogy a konzervatív vagy az operatív eljárás mellett dönt. Igen, ezek között benne van, és döntően meghatározó a beteg életvitele, mit és milyen rendszeresen sportolt a sérülés előtt, és talán, ami még fontosabb, hogy mik a jövőbeli tervei.

Rendszeresen sportolok, mozgok, síbalesetem volt. Mondtam a dokinak, hogy a jőben is szeretném folytatni ezeket, ha van rá mód. Ő ezt figyelembe vette (mint említettem, számos más tényező mellett), és így BTB plasztikám, saját patellainas keresztszalagpótlásom volt, ami felmérések alapján jobb gyógyulási hajlammal bír (szintén számos más tényező mellett), mint a hamstringes megoldás.

Nyugodtan írj üzenetet, ha úgy érzed!


27L

2019. máj. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!