Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kárpátalján, lehet-e venni...

Saratoga kérdése:

Kárpátalján, lehet-e venni vény nélkül antibiotikumokat?

Figyelt kérdés

2019. máj. 9. 12:33
 1/8 anonim ***** válasza:
62%
Legálisan biztosan nem. Egész Európában (nem csak az EU-ban) nem lehet ilyenekt árusítani vény nélkül.
2019. máj. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Lehet. De miért kérdezed?
2019. máj. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Igen, lehet

Gyakorlatilag bármilyen antibiotikumot kaphatsz, még a legerősebbeket is vény nélkül

Egyébként nem illegális

Ez sincs szabályozva, csak úgy mint az eü. gyakorlatilag összes ága

Itt élek, ezért tudom

2019. máj. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
41%

Aki azt írta, hogy lehet, az megírná, hogy melyiket?

Én is úgy tudom, hogy receptkötelesek.

2019. máj. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
41%

Konkrét válasz semmi, sejtettem.

A semmiről én is tudok mondani bármit.


Na, akkor a lényeg, hogy nem lehet venni.

2019. máj. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Mondjuk bármelyiket? Én személy szerint Magyarországon szoktam venni, orvoshoz is oda járok, mert itt a szakmai felkészültségük elég gyér + legtöbb bevette a leszrom tablettát.
2019. máj. 16. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nos, naivitásom miatt, túl nagy reményeket fektettem, ebbe a kérdez-felelősdibe, úgyhogy utánajártam személyesen. Egy hozzászóló kivételével, a többiek hozták, a már megszokott "hozzáértésüket", amik valójában csak feltételezések és úgy képzelik el a világot, hogy az csak olyan lehet mint Magyarországon. Nem is jártak Kárpátalján, vagy ha jártak is a patikában - nem, vagy ha még ott is, akkor nem antibiotikumot vettek, DE úgy érezték, okvetlenül hozzá kell szóljanak a kérdésemhez, mert hát ők az Internetről minden megtudnak.

El kell áruljam, annak a hozzászólónak van igaza, aki azt állította, hogy meg lehet venni! Az Ungvári gyógyszertárban, május 14-én, kérdés nélkül megvehettem 10 dobozzal, amit akartam. 2 napba tellett, mire megtaláltam a magyar megfelelőnek a nevét, az egész a patikában 4,5 percet vett igénybe.Ott viszont egy kuncsaft, azt mondta, hogy márciustól elfogadott a Parlament egy ún. Nemzeti mikrobiológiai rezisztencia tervet, amely szerint majd 2020 végéig, vénykötelessé teszik az antibiotikumok eladását. Tehát, most és még a közeljövőben LEHET vény nélkül antibiotikumot venni.

2019. máj. 16. 19:22
 8/8 A kérdező kommentje:

Most értesültem, 2019 októberéig, biztos NEM lesznek vénykötelesek az antibiotikumok, Ukrajnában.

A Nemzeti Gyógyszer-adatbázis címe: [link]

2019. máj. 16. 19:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!