Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha szeretnék egy kenőcsöt...

Ha szeretnék egy kenőcsöt amit csak bőrgyógyász szakorvos írhat fel, akkor mit kell pontosan tennem?

Figyelt kérdés

Felhívom, időpontot kérek és megkérem, hogy írja fel ezt? (nyilván látja nekem ezt a betegségemet amire kéne)

Vagy mindenképpen meg kell hogy vizsgáljon? Mert egyszer már voltam nála pár éve, és 5000 Ft volt egy olyan vizsgálat, hogy elmondta hogy ez egy vitiligo, és most szeretnék rá egy kenőcsöt csak nem akarok megint ezért ennyit fizetni. Vagy csak akkor írhatja fel ha ezt ő javasolja mondjuk?


2019. máj. 17. 06:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nincs, hogy egy orvoshoz elmész és azt mondod, hogy xy gyógyszert írjon fel úgy, hogy az nem állandó gyógyszered.

Természetesen kell vizsgálat és majd ő eldönti, hogy mivel fog kezelni. Azt esetleg mondhatod neki, hogy hallottál vagy olvastál xy gyógyszerről mit gondol róla, neked javasolja-e.

2019. máj. 17. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha már egyszer voltál nála, akkor nyugodtan megkérheted, hogy írja fel rá ezt a kenőcsöt, illetve megkérdezheted, hogy ő is ajánlja-e.
2019. máj. 17. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De a “vizsgálat” díját megint ki kell így fizetnem hogy csak felíratni akarok egy kenőcsöt és tudom hogy mire? Nem akarok ezért 5000 Ft-ot költeni megint...
2019. máj. 17. 20:06
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen ki kell. Orvos beteg találkozás történik. Ha meg se vizsgál, akkor is ki kell fizetni. Nincs olyan, hogy csak egy recept. A diktál a beteg írja a dokor mentalitást pedig minden orvos utálja, még akkor is, ha tényleg értelmes dolgot akar a beteg felíratni. Olyan nincs, hogy "írja már ezt meg azt fel" , olyan van, hogy "azt olvastam ez jó erre, ön mit gondol?" ...
2019. máj. 18. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen, meg kell vizsgáltatnod magadat.

Amúgy mehetsz állami helyre is, ott nem kell fizetni.

Az fontos, hogy ha olyan gyógyszert ír ki neked, amit csak szakorvos írhat ki, akkor erről kérj tőle egy igazolást, amivel egy évig a háziorvosod is felírhatja, ezt évente kell újítani. Úgy tudom magán helyen csak receptirasra is kell fizetni.

Amúgy 5000 Ft-os magánrendelés baromi olcsó, ilyen olcsón bőrgyógyászati vizsgálatot én még nem is láttam.

2019. máj. 18. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!