Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Bőrgyógyász írhat fel ciproter...

Bőrgyógyász írhat fel ciproteron-acetátot és etinilösztradiolt tartalmazó gyógyszert az alábbi esetben?

Figyelt kérdés

Kb. 15 voltam, mikor külső jelek (túlzott szőrösödés, akne, nagyon rendszertelen menstruáció) a nőgyógyászom Cypromixet írt fel a vérvétel után,szedtem egy évig, rendbe is hozott egy jó időre.


18 éves voltam, amikor megint előjöttek ezek a problémák, de az a nőgyógyász, aki először kezelt, már meghalt, az új nem volt hajlandó "fogamzásgátlót adni, ah erre a célra nekem nem is kell". Nagynehezen, kb. két hónap alatt elvergődtem egy endokrinológushoz, alapos kivizsgálás után tőle is Cypromixet kaptam, utána megint oké volt minden megint kb. 2-3 évig...most viszont megint benne vagyok a trutyiban...


Ezek után a kérdés: Van esélyem arra, hogy egy magán bőrgyógyász ezek tudatában (és ha látja a leleteimet, amik eztkálváriajárást igazolják, illetve engem is, ahogy kinézek), felírja nekem a Cypromixet/Diane 35-öt/Minervát?

Az önbizalmam a padlón, és semmi kedvem felesleges köröket futni megint, és hónapokat várni, mint annak idején... :(



2018. febr. 10. 00:11
 1/1 anonim ***** válasza:
Természetesen igen! Mivel pontosan ezekre a tünetekre való. Én is ezt szedem, és régen is szedtem pár éve. Nekem ugyanezekre a tünetekre írta fel a doki, diane35 és cypromix hatóanyaga ugyanaz, így én az olcsóbbat, a cypromixet választottam. Nyugodtan kérd a cypromixet és hivatkozz arra, hogy már ismered és bevált.
2018. febr. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!