Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Normális ez? Az orvos ledagadt...

Normális ez? Az orvos ledagadtozza a gyereket?

Figyelt kérdés
Van egy 15 éves húgom, aki alapból nincs magával megelégedve, fogyni szeretne, stb stb. Egyébként nem dagadt, 162 cm és 55 kg, teljesen normális tinilány. Múltkor mesélte, hogy mikor egyedül volt orvosnál, az orvos azt mondta neki, hogy dagadt. Úgy gondoltuk, csak félreértett valamit. Legközelebb elkísértem én az orvoshoz, a két orvosi látogatás között fogyott is pár kgt. Ott voltam, hallottam, hogy valóban ledagadtozza a testvéremet az orvos. Anya nem hitt még nekem sem, azt mondja, hogy hülyeség, félreértés, egy orvos nem mond ilyet, stb. Na most, azóta a húgom már nem is hajlandó elmenni az orvoshot, csak anyával, mert akkor nem mond semmit a súlyára vagy a kinézetére, max. annyit, hogy sportolnia kéne többet(ő mentette fel a sportok alól egyébként...). Mit lehet ilyenkor csinálni? A testvérem most még jobban fogyni szeretne, és van olyan, hogy egész nap nem eszik, hiába kap pénzt, hiába csomagolunk neki ételt, maximum itthon eszik vacsorát. Eddig legalább evett rendesen. Ismétlem, semmi gond nincsen az alakjával, sem pedig a súlyával. Szerintem ez nem normális, hogy ilyet mondjon egy háziorvos a betegének... Mit gondoltok? És mit tudnék én csinálni? Aggódom a testvéremért, nem lesz jó vége ennek a koplalálnak. Esetleg orvosváltás? Csak az a baj, hogy ugye anya nem hiszi el, hogy ilyeneket mond az orvos.

2019. máj. 24. 00:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Dagadt tuti hogy nem lehet.

Én is szinte ilyen adatokkal vagyok megáldva, és még életemben senki sem mondta rám hogy dagadt vagyok. Oké, mondjuk én edzek rendesen, de kizárt hogy ezekkel az adatokkal valaki "dagadt" legyen.

2019. máj. 24. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
70%

A magyar orvosoknak kedvelt szokása fikázni a női pácienseket. A barátnőm is volt, hogy sírva jött haza az orvostól, mert az is azzal kezdte, hogy "fogyjon le", holott tökéletes homokóra alakja volt, és amúgy is éjjel-nappal sportolt meg diétázott. Ezeknek ez a heppjük, a barátnőmnek meg mondtam, hogy ha még egy ilyet beszól, képelje fel és hagyja ott.


Érdekes, mióta Kanadában élünk, sosem hangzott el ilyesmi. Itt valahogy nem szokás fikázni, kritizálni, bírálgatni másokat. Az iskolában sem szapulják, szidják a gyerekeket, valahogy kibírják a tanárok anélkül, hogy naponta elmondják minden osztálynak, hogy ők a legrosszabbak a pályafutásuk alatt, meg hogy belőlük sosem lesz semmi. A hatóságok, hivatalok sem gyanakodva méregetnek, hogy na, te biztos valami bűnöző vagy, hogy dolguk van veled.


A kérdésre válaszolva igen, orvost kell váltani. És mielőtt elmentek hozzá, beszélj vele, hogy ne merészelje lekövérezni a húgodat, mert így is elég súlyos a testképzavara, ha nem tud mást mondani, akkor fogja be a száját.

2019. máj. 24. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező a testvéred BMI-je 21. Ez teljesen jó, normál alkata lehet.

Ami az orvosokat illeti egy háziorvos feladata a beteg egészségmegőrzése. Én háziorvos rezidens vagyok és én is szoktam mondani a betegeknek, hogy le kellene fogyni ha túlsúlyosak vagy elhízottak. Mondjuk abban biztos vagyok, hogy soha nem dagadtoztam le senkit a praxisban, ezt szerintem egy orvos nem engedheti meg magának. Az esetleg szükséges súlycsökkentésre viszont fel kell hívnunk a beteg figyelmét, és azt is természetesen el szoktam mondani a betegnek, hogy ezt hogyan érheti el.

Én egyébként az orvosváltást javaslom. A kollégát inkább nem minősítem.


"És mielőtt elmentek hozzá, beszélj vele, hogy ne merészelje lekövérezni a húgodat, mert így is elég súlyos a testképzavara, ha nem tud mást mondani, akkor fogja be a száját."


Erre a válasz pedig az lenne, hogy akkor keress másik orvost, mert bunkókat nem veszek fel a praxisba. Nekem egyetlen beteg se akarja megmondani, hogy mit mondhatok kinek és mit nem, olyat meg pláne nem, hogy fogjam be a számat. Ha pedig a beteg lakcím szerint nem a körzetünkbe tartozik, akkor nem vagyunk kötelesek felvenni a praxisba. Szóval orvosváltáskor, nem követelőzni, meg bunkózni kell a doktorral, hanem normálisan viselkedni, ha nem akarod, hogy el legyél hajtva, ugyanis meg szoktuk válogatni, hogy körzeten kívülről ki jöhet hozzánk és ki nem.

Az indulat jogos, de nem az új orvoson kell leverni a régi bűnét.

2019. máj. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
76%

Ezt én nem értem.

Lehet, hogy bunkó az orvos, sajnos van ilyen, de túl fogja élni. Nem kell semmit tenni, orvost lehet váltani.

Különben nem értem miért kell ezzel ennyit foglalkozni, ha ti meg vagytok győződve az igazatokról.

Egyébként nem hiszem el, hogy ez így volt, teljesen irreális lenne egy ilyen alkatot ledagadtozni.

2019. máj. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!