Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Nem tudom feliratni sehol a...

Nem tudom feliratni sehol a vényköteles krémem, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Erős akné van a hátamon, 1 hónapja kaptam egy krémet rá, de elfogyott.

A környéken 2 lehetőségem van bőrgyógyászatra, de azt mondják, hogy szeptemberig tele a várólista.

Magánorvoshoz nem akarok menni.


2019. jún. 4. 11:16
 1/9 A kérdező kommentje:

Háziorvos sem írja fel, mert csak bőrgyógyász írhatná fel.

Amúgy a diffetin krémről vam szó.

2019. jún. 4. 11:17
 2/9 A kérdező kommentje:
*differin
2019. jún. 4. 11:18
 3/9 anonim ***** válasza:
57%
A háziorvos elvileg felírhatja, ha be tudod neki mutatni, hogy egy bőrgyógyász már felírta neked korábban, pl ha megvan a nevedre szóló recept.
2019. jún. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Sok gyógyszert valóban a háziorvos is fel tud írni, ha megvan a szakorvostól a papírod, hogy ő ezt írta fel.

Amúgy ha időpont nélkül nem fogadnak, időpont meg csak szeptemberben van, akkor megér annyit az egészséged, hogy elmenj privátba orvoshoz, nem? Legalábbis nekem mindig megért ennyit akármennyire is nem állunk hú, de fényesen anyagilag.

2019. jún. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az új online EÜ rendszerben mindent látnak az orvosok, pont azért lett kitalálva, hogy egyszerűsítse az információ áramlást. Ne kelljen tucat papírt ide-oda hurcolni.

Tehát a háziorvosod pontosan látja kinél és hol voltál és mit írtak fel. Ha ez az utolsó dátum 1 éven belül van, felírhatja.

Ha túlesik rajta akkor újra kell a javaslat a szakorvostól.


Aktus esetben bárhol, bármikor kötelesek ellátni. Tehát nem kell időpontot kérned a bőrgyógyászatra, hanem szépen odamész a rendelés megkezdése előtt fél órával és beszélsz a szakorvos asszisztensével.

Majd kivárod a sorod/recepted.

Ennyi.

2019. jún. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Csak hogy valószínűleg nem adtak neki javaslatot, különben simán felirná a háziorvos

Mit mondott a bőrgyógyász meddig használd?

2019. jún. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha egyszeri alkalom, akkor nem írhatja fel háziorvos, meg van amit nem is írhat fel.
2019. jún. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Elvileg az ilyen készýtményeket 3 hónapig kell használni kúraszerűen, ma háziorvos felírta

Ezelőtt akkor nem tudom miért nem...

2019. jún. 5. 00:25
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem olvasta el rendesen, vagy csak rájött az ötperc meg esik
2019. jún. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!