Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mit tehetek, ha csalnak az...

Mit tehetek, ha csalnak az orvosok, és a tudtom nélkül olyan kezeléseket írnak be, amik nem fedik a valóságot?

Figyelt kérdés
Konkrétan: az ügyfélkapun megnéztem a betegéletutam, és a helyi fogorvos egy rakás kezelést és vizsgálatot írt a nevemre 2016-ban, miközben 25 éve nem voltam nála. Maszek fogorvoshoz járok már 25 éve, mert a fogorvosunk egy pancser, és több kárt okoz a fogakban, mint hasznot. Nem tud húzni, töri a fogat, volt, hogy szájsebészeten kötöttem ki miatta, barbár módon szétfúr minden fogat, a tömések egy hetet nem bírnak ki, kiesnek stb., ezért is inkább megyek saját zsebre normális fogorvoshoz. Erre most látom, hogy 2016-ban fogászati vizsgálaton voltam nála, csinált fogfehérítést, esztétikus tömést, és sok egyebet, kb.8-10 alkalommal voltam nála, miközben 20 éve nem is láttam, pedig egy kis faluban élek.

2019. jún. 4. 11:46
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%
Az ország a "dögöljön meg a szomszéd tehene is" hozzáállás miatt tart ott, ahol tart, nekem nem jó, legyen szar másnak is. Ha már jót nem tudsz tenni, legalább ne árts, de nálunk ez nem megy...
2019. jún. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó. Nem igaz amit írsz. A tb fogorvosnak nem kötelező csalni. Véheujetné akár jól is a dolgát és akkor mennének hozzá az emberek! A kérdezőt pedig kár éri mert nincs a falujukban fogorvos csak ez, így költhet magánorvosra ami nagyon drága. Plisz az összes más ott lakó is aki épp fogakat akar. Én is magánorvoshoz járok. Más okból. Most voltam 5 fogtömesen és egy fogkőleszedésen. Meg fogsz lepődni, mindegyikről kaptam számlát!!! Számít, hogy hányan mennek el az orvoshoz. Ezért sok helyen megkér az or os, hogy ha csak gyógysuert iratni megyek is sétáljak el hozzá mégegyszer mert a r3ndszerben neki ez sokat számít. És egy jó orvos kedvéért meg is teszem. De a fogai sok embernek rosszak és kétlem, hogy egy ingyenes rendelésen ne lenne mindig elég beteg ha normálisan dolgozik az orvos. Még mindig nem fogtad fel, hogy ez nem a szomszéd tejenéről szól és más tönkretételéről. Itt a fogor os teszi tönkre a páciensei fogát és károsítja őket azzal, hogy kénytelenek magánorvost fizetni ami rohadt drága. Nem megoldás egy csalót eltartani felebaráti szeretetből és támogatni kollektíven ezt az egészet.
2019. jún. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Én nem azt mondtam, hogy megoldás, de hiába cseréled le, a következő is ezt fogja csinálni. Nekem 8, mindenki azt csinál, amit akar, de attól még ez az igazság.
2019. jún. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Te valami jós vagy? Miért csinálná ezt más is? Magadból indulsz ki? Képzeld nekem vilt egy ugyan ilyen háziorvosom. Azzal a különbséggel, hogy szakorvos helyett a pazichiátriára küldött. Majdnem megölt. És ugyan ezt csinálta azért hogy mentse magát a betegjogi képviselő előtt. Nem érdekli a munkája és ezzel emberek életét veszélyezteti. Nyilván lecseréltem. Az új orvosom nem ilyen! Lelkiismeretes pedig nem magánorvos. Megér egy esélyt. Ha az új is ilyen akkor mehet az is amíg nem jön egy használható. Egy kis közösség megbecsüli a jó orvost. És ha tisztességesen végzi a munkáját és megkérdezi a beteget beírhat e plusz ezt azt. Biztos megengedik neki. Ennek ez a módja. Nem a csalás!
2019. jún. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Ja én nyilvánisságra hoztam mit művelt. Kiírtam a rendelő adatlapjára, bárki olvashatja. Legyen lehetősége a betegeknek eldönteni akarnak e ilyen orvoshoz járni. Eut a kérdrző is megteheti mert valószínű annak a rendelőnek is van oldala ahova lehet véleményt írni. Érdemes. Talán az üzemeltető is olvassa és történik valami.
2019. jún. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Az már hitelrontás kategória. Semmi jóslás nincs benne, egyszerűen Magyarországon vagyunk és nem azért tanult valaki 9 évet végig, hogy utána ne éljen jól.
2019. jún. 8. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

"nekem nem jó, legyen szar másnak is"


Nem erről van szó, hanem az egész ország szív az ilyenek miatt. A tb lassan semmire nem elég, emberek nem jutnak időben orvoshoz, fél éveket kell várni minden vizsgálatra, műtétre éveket is.. A kis lopás is számít, mindenkit megkàrosìt az az orvos, aki kamu kezeleseket számol el tb-re.. Igenis legyen következménye.

Én megértem, hogy szar a helyzetük, de csak még tovább rohasszàk az egészségügyet ezzel.

2019. jún. 9. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:

"Dögöljön meg a szomszéd tehene is, így van. Szerinted melyik fogorvos nem csinálja ezt? És miért csinálja? Azért, hogy a lehető legtöbb kezelést meg tudja ingyen csinálni. A negyedét sem tudná megcsinálni, ha mindent szabályosan csinálna. Hány fogorvostól kaptál eddig nyugtát? Mégsem sír senki miatta."


A madár tudja ugy etetni a fiokáit hogy nem hamisit fogorvosi jelentéseket. A fogorvosnak hogy hogy ez nem megy?

2020. jan. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!