Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hosszútávon okozhat-e egészség...

Hosszútávon okozhat-e egészségügyi panaszokat a vérplazma adás?

Figyelt kérdés

Nagyjából egy éve, redszeresen - átlagban hetente egyszer - járok vérplazma adásra. Minden alkalomra felkészülten érkezem, bár a fehérjeszintem rendszerint alsó határérték közelében van, olykor meg alatta. Én nem érzek magamon változást, soha nem volt még rosszúllét, vagy szédülés donációt követően, viszont mindenki azt tanácsolja a környezetemben, hogy hagyjam abba, mert ez hosszútávon nem egészséges.


28/F



2019. jún. 14. 17:38
 1/7 anonim ***** válasza:
67%
NEM
2019. jún. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%
Én is attól tartok, hogy az emberi test valamely részének rendszeres megfogyatkozása (ami nem a rendszeres megfogyatkozásra lett kialakulva biológiai értelemben) idővel káros lehet. A megfogyatkozó alkotórészt a szervezet fokozott mértékben próbálja utántermelni. és ki tudja, hogy ennek mi a hosszú távú hatása. Biztos lehetsz benne, hogy az ilyen donációk hosszútávú hatását a fejlett ipari országokban egy-két kutató vizsgálja statisztikailag, de ha találnak is valamit, az nem kerül nyilvánosságra.
2019. jún. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%

Heti egyszeri sok.Ki kell várni amíg

újra termelődnek az elemek.

2019. jún. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%
Nem nagy az esélye hogy beteg leszel de pl baratnő fél évig csinálta rendszeresen és a vérben lévő elemek értéke felborult aztán abba hagyta a plazma adást és helyre jöttek az értékei
2019. jún. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
85%

én 2 éve járok szintén heti 1-szer én se tapasztaltam semmi negatív hatást, szedek multivitamint meg fehérjét is eszek eleget.

De ismerek olyat aki alig eszik fehérjét, vizet is keveset iszik még sincs semmi baja.


Ettől még lehet idős korban előjöhetnek valami betegségek, de külföldi fórumokat átolvasva ott is még teljes homály hogy van-e hosszútávú mellékhatása. pedig USA-ban évente 52 szer lehet adni.


Azoktól meg már falra mászok akik rögtön rávágják hogy milyen káros miközben életükben egyszer nem voltak, azt se tudják milyen színű a plazma csak mondják amit mástól halottak félinformációkat.

2019. jún. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Mentek a zöld kezek.
2019. jún. 14. 21:34
 7/7 anonim ***** válasza:

Ezt találtam(nem túl jó magyarsággal) a hosszútávú hatásokról.

[link]

Szóval kalciumot nem árt szedni,mert a citrát megköti.Keresgélek mindent a témában,mert én is donor vagyok:)

2019. aug. 21. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!