Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A jogosítványom szempontjából...

A jogosítványom szempontjából érhet hátrány, ha pszichiáterhez fordulok?

Figyelt kérdés
Tb által támogatott ingyenes pszichológushoz szerettem volna menni, de állítólag oda a pszichiáter küld tovább, akihez ma megyek. Jogsim pár éve van (26 vagyok egyetemista) és az utóbbi időben lelki/motivációs gondjaim vannak (talán enyhe depresszió) és mára van időpontom a pszichiáterhez. Azonban amint ott megjelenek bekerülök az adatbázisba és félek, hogy a jövőben a jogsi alkalmasságit emiatt szigorúbban fogják venni (esetleg nem is hosszabbítják meg), pedig nem vagyok eszelős/beszámíthatatlan/szefós opni-ból szabadult csak egy kis lelki problémával küzdő fiatal. Érhet hátrány azzal, ha ma elmegyek vagy nem? Anyám szerint tuti fel fog íratni nyugtatót, mert az az érdekük a páciens állapotától függetlenül. Az meg nem tudom, hogy valóban segítene vagy kísérleti nyúl lennék én is. Köszi a válaszokat.

2019. jún. 17. 08:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Jogsi alkalmasságod nem lesz szigorúbb , de anyudnak abban igaza van, hogy kapni fogsz valami tablettát. Nyugtatót, vagy kedélyjavítót. Ezekkel a tablettákkal viszont nem szabad vezetni. Ez a hátránya csak.
2019. jún. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
#1: És ha azt mondom, hogy köszönöm és felállok, elmegyek, mert nem kell gyógyszer, akkor utána engem fognak vegzálni? Amúgy ha gyógyszerrel nem vezethetek, akkor csak hátrányom lesz belőle. Akkor mehetek megint csináltatni egy új alkalmasságit? Jó lenne kicsit konkrétabban fogalmazni, mert nem értelek.
2019. jún. 17. 09:46
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha azt mondja nem vagy beszámitható a vezetéshez és veszélyezteted a többi embert, akkor nem vezethetsz (nem valószínű hogy ez lesz)

Gyógyszerrel meg szintén nem

De hát ha megtudjátok ezt oldani gyógyszer nélkül is

2019. jún. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

"Gyógyszerrel meg szintén nem"


Azért álljon már meg a menet! Most akkor gyógyszerrel vezethetek vagy nem? Nem arra gondolok, hogy előtte szedem-e be (mert az logikus, hogy olyankor nem ülök be a kormányhoz hanem később), hanem en bloc eltiltanak-e a vezetéstől?

2019. jún. 17. 14:53
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez csak attól függ hogy hogy kell szedni, napi hányat meg ilyenek, de am az orvos megtudja mondani aki felirja hogy utána mennyivel vezethetsz ha vezethetsz
2019. jún. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mit nem értesz a válaszokon?

Ha az orvos úgy dönt, hogy nem vagy képes a vezetésre akkor ideiglenes eltilthat. De gondolom nem vagy olyan állapotban, hogy az orvos ilyen diagnózist írjon fel.

Ha gyógyszert ír ki, és rendszeresen kell szedni, de a mellékhatása a gyógyszernek olyan ami vezetésre nem alkalmas, akkor nem vezethetsz autót. Vannak nyugtatók amitől a beteg szó szerint bealszik. Vannak kedélyjavítók amitől a beteg reflexideje nagyon lelassul így képtelen a vezetésre. Akkor nem vezethetsz. Ha az orvos úgy dönt, hogy neked komoly gyógyszerekre lesz szükséged, és napi szinten szedned kell, akkor addig nem vezethetsz amíg gyógyult nem leszel, és abba nem hagyod a gyógyszer szedését.

A jogsi alkalmasságira mit értesz?

Jogosítványnál 10 év az érvényességi ideje. Ha letelik akkor újra el kell menni a dokihoz aki szemvizsgálatot tart megint. Konkrét orvosi vizsgálat nem volt.

Ha mondjuk az orvos szerint nem vezethetsz mert nem vagy olyan állapotban, vagy a gyógyszerek miatt, akkor ez addig tart amíg az orvos gyógyultnak nem tekint újra. Ha azt mondja, meggyógyultál, akkor újra vezethetsz a jogsid lejártáig. Utána csak a szokásos újabb orvosi vizsgálat kell ami nem befolyásolja, hogy te évekkel ezelőtt voltál pszichiáternél.

2019. jún. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
61%

Istenem ennyi baromságot. Minek szól hozzá olyana témához, akinek fogalma sincs róla.


Kedves kérdező én háziorvos rezidens vagyok, szoktunk jogsit elbírálni. Nyugodtan menj pszichiáterhez, a kutyát nem érdekli jogsi terén, hogy van-e depressziód. Akkor lenne gáz, ha súlyosan gyengeelméjű, súlyos elmezavarban szenvedő (skizofrén), vagy az ítélőképességet súlyosan gyengítő személyiségzavarban szenvednél, és még ezen esetekben is lehetne jogsid, ha a pszichiáter azt mondja.

Ami a gyógyszert illeti anyukád 1000 éves hülyeséget beszél, nem céljuk a kollégáknak a páciens gyógyszerelése, semmi jutalék nem jár érte, a cél az, hogy a beteg jól legyen. Továbbá sem az antidepresszánsok, sem a nyugtatók alkalmazási előiratában nincs olyan, hogy nem lehet melleztük vezetni. Tehát a pszichiátriai kezelésed semmiben nem befolyásolja a jogsidat.

2019. jún. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!