Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért mennek sokan magánorvosi...

Miért mennek sokan magánorvosi rendelőbe, amikor fizetik a tb-t?

Figyelt kérdés
Akinek van bejelentett munkahelye attól levonnak minden hónapban egy bizonyos összeget egészségügyre.Én már csak ezért sem megyek magánrendelőbe.Két helyre fizessek?
2019. jún. 17. 22:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Hogy ne haljanak meg.
2019. jún. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Jogos az eslő.


Azért mert rossz a tapasztalatuk az SZTK-val mint pl. nekem is.

2019. jún. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát ne menj, ne fizess két helyre, nem kötelező. Egyébként a hónapos várólisták, a borzalmas állapotban lévő egészségügyi intézmények, a szakemberhiány neked nem mond semmit? Meg sokan szeretik, ha emberszámba veszik őket, főleg ha betegek (tisztelet a kivételnek az állami rendelők esetében, természetesen ott is vannak lelkiismeretes szakemberek).
2019. jún. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Megyek én is magánrendelőbe csak akkor ne vonják le a fizetésemből a tb-t azt hagyják meg nekem.És ne vonják le a nyugdíjjárulékot se ha úgyse lesz nyugdíjam.
2019. jún. 17. 22:51
 5/16 A kérdező kommentje:
Ja meg ha sokan magánrendelőbe mennek inkább hogy az anyámba lehetnek fél éves várólisták az állami egészségügybe?
2019. jún. 17. 22:58
 6/16 anonim ***** válasza:
50%

Én csak maszek rendelésre megyek. Elmondom miért. Azért, mert én ott a beavatkozásért egy fillért nem fizetek.


Egy példa számokkal: Végrehajtanak rajtam egy 500ezer forint "értékű" beavatkozást. Én meg fizetek nekik 50 ezer forintot. Akkor miért éri ez meg nekik? Azért, mert az 500ezer forintot a műtétért ugyanúgy lehívják az oeptől, mint egy állami fenntartású kórház. Én az 50ezret nem a beavatkozásért, hanem a plusz szolgáltatásokért fizetem. Nekem megéri a plusz kényelem, a barátságosabb környezet, meg hogy nem kell hónapokat várnom.

2019. jún. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Azért 50 ezer sem kevés pénz.Egy közmunkás egy hónap alatt keres itt annyit.
2019. jún. 17. 23:03
 8/16 anonim ***** válasza:

"Megyek én is magánrendelőbe csak akkor ne vonják le a fizetésemből a tb-t azt hagyják meg nekem."


Ebből látszik, hogy nem érted, hogy működik a dolog.


Ha nem vonnák a tb-t, akkor nem lenne érvényes taj számod, és akkor az előző példámat tovább vive a maszek nem tudná lehívni az 500ezret az oeptől, így ebben az esetben te 550ezer forintot fizetnél.


Kezd tisztulni a kép?

2019. jún. 17. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
6-os és sokan azt az 50 ezret nem tudnák kifizetni.Te még szerencsés vagy hogy ki tudod.Nem véletlenül hagyja itt mindenki aki teheti ezt a tetves országot.
2019. jún. 17. 23:09
 10/16 anonim ***** válasza:
41%
5-6 évente azért nem vág földhöz az az 50ezer...
2019. jún. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!