Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Egyetemen kaphatok e TB...

Egyetemen kaphatok e TB kártyát, vagy van e valami ahhoz hasonló, amit kapni fogok, hogy segítsen, ha esetleg orvosi ellátásra szorulok?

Figyelt kérdés

2019. jún. 22. 00:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Rég voltam egyetemista, de ezt manapság sem tartom valószínűleg.

Az egyetemeknek ez nem feladatuk, erre nincs felhatalmazásuk, jogkörük, kapacitásuk. Okmányirodákban, a TB/ OEP kirendeltségein igényelheted.

De pontosabban itt: [link]

2019. jún. 22. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A TB-vel kapcsolatos ügyintézéseket a NAV irodájában kell intézni. 13.kerület Dózsa György út 128-132. De én úgy emlékszem, hogy ha beiratkozol, akkor azzal automatikusan jogosult vagy, viszont, ha megszűnik a jogviszony, azt viszont be kell jelenteni.
2019. jún. 22. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Lemaradt: *Ha Budapesten leszel, akkor erre a címre kell menned :)
2019. jún. 22. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha másik városból mész tartózkodási helyet intézhetsz magadnak és akkor abban a városban is fogadnak az orvosok
2019. jún. 22. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyetemistaként biztosított vagy, jogosult vagy TB kártyára, ellátásra. Ha az neked nincs, elveszett, nem az egyetemnél, hanem a hivatalnál (budapestiként én is a fent említettet ismerem) igényelheted.

Orvosi ellátásra pedig szakterülettől függően vagy jogosult az állandó lakhelyeden, a bejelentett tartózkodási helyeden (is), vagy bárhol. A leggyakoribb például a háziorvos, ott el kell döntened, hogy melyikhez szeretnél járni, és kérheted, hogy átkerülj az egyetem környékén lévőhöz. Ha véletlenül sürgős ellátásra van szükséged, akkor meg bárhova mehetsz, a TB jogosultság elég az ingyenes ellátáshoz.

2019. jún. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én nem tudom ezeket a szabályokat, de az SZTE-nek van szerződése egy háziorvossal, ahová mehetsz ha beteg vagy.
2019. jún. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!