Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nagyon el vagyok keseredve,...

Nagyon el vagyok keseredve, mit tennétek a helyemben? Esetleg valaki volt hasonló helyzetben? (ORVOSISOK, ORVOSIRA KÉSZÜLŐK)

Figyelt kérdés
Idén erettségiztem, orvosira készülök. 3 éve járok különórákra (kémia, biológia), azonban az iskolámban sajnos teljesen hulyének tartanak és ezt olyannyira elhitették velem, hogy eléggé elszúrtam az érettségiket! Középszinten az átlagom 80%, de sajnos a biosz csak 75% körül, a kémia csak 67% körül lesz számításaim szerint! Megéri újraírni és újra felvételizni? (életem legnagyobb álma az orvosi, csak nem igazán támogatnak..)És ugye 2020tól megváltozik a felvételi rendszer is, tehát nem tudom, hogy hogyan tovább...

2019. jún. 6. 18:41
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
95%
még van szóbeli gondolom, sok múlik rajta, ne temesd el.
2019. jún. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%

Semmi gond, nyugodj meg! Nem rossz eredmények ezek!

Én is jártam magántanárhoz, mégsem vettek fel elsőre. Abban az egy évben utaztam, nyelvet tanultam és készültem, hogy újra megcsináljam az érettségit bioszból és kémiából. Másodjára sikerült is!

Ne add fel az álmaid! Ne foglalkozz azzal, mit gondolnak rólad, mutasd meg nekik!


Megértem, hogy az érettségizők sokat lovagolnak a megváltozó 2020-as szabályokon. Bár teljesen felesleges. A ponthatárokat úgyis a jelentkezők száma és az általuk elért pontok határozzák meg. Tehát mint eddig is, jól fel kell készülni bioszból, kémiából és/vagy fizikából (és a középszintűekből). Annyi változás van, hogy meg kell lennie a nyelvvizsgáknak.


Úgyhogy KITARTÁS, ne add fel, tanulj szépen, hogy minél jobban sikerüljön legközelebb!

2019. jún. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
írtam üzenetet neked:)
2019. jún. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
22%
"az iskolámban sajnos teljesen hulyének tartanak és ezt olyannyira elhitették velem, hogy eléggé elszúrtam az érettségiket!" Mondjuk ez nem tudom miben gátolta meg a felkeszulesed...Nekem a töri tanarom két honappal érettségi elott a fejemhez vagta,hogy még a középszintű töri érettségi is sok lenne nekem aztan odatettem neki egy 87 százalékos emeltet. Az infotanarom is ugyanilyen lekezelo volt ,mondta is hogy le fogom égetni az erettsegin aztán irtam egy 88 szazalekos középszintű érettségit. En speciel leszartam mit mondanak, szoval nem ertem miert miattuk rontottad el az erettsegit... Azert a középszint semmibol sem olyan ,hogy megfelelo készüléssel ne lehetne ra felkészülni...
2019. jún. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a biztató válaszokat! Kedves utolsó baromi szerencsés ember lehetsz, ha te nyugodtan tudsz hozzáálni a dolgokhoz, annak ellenére, hogy ilyeneket mondtak! Én sajnos ettől érzékenyebb vagyok, ez van, ezen nincs mit szépíteni és nem a készülés, hanem a streszz és a megfelelési kényszer miatt teljesíthettem így valószínűleg! Pontosan az ilyen jellegű vélemények miatt vagyok elkeseredve és hidd el nekem, hogy minden tőlem telhetőt megtettem idén ezért..Sajnos nem jött össze, de ez nem biztos, hogy azt jelenti, hogy sokkal butább vagyok, mint mások! Gratulálok a szép eredményeidhez!
2019. jún. 6. 19:31
 6/29 anonim ***** válasza:
49%

Ehhez csak annyit fűznék hozzá, hogy az orvosin kb minden második vizsgádon neked fogják vágni, hogy te nem vagy orvosnak való, és meg fognak alázni. Előbb utóbb bele fogsz botlani ilyen tanárokba, hidd el. Sőt, később már azok jönnek, hogy "gratulálok, most halt meg a kezei közt a beteg, így akar orvos lenni?".

Ha a kis piti középiskolás tanáraidtól ennyire nehezen veszed a "lenézést", akkor az egyetemen bele fogsz rokkanni.

2019. jún. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
sajnos ezzel is tisztában vagyok! :(
2019. jún. 6. 21:04
 8/29 A kérdező kommentje:
és te hogyan tudtad ezeken túltenni magadat?
2019. jún. 6. 21:20
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

Kettes vagyok

Az utolsóhoz fűzném hozzá, hogy igaza van, de minden lépcsőfokot meg kell mászni, nem lehet átugrani. Abban az életkorban/életszakaszban a gimi, a gimis tanárok, osztálytársak vannak hatással az emberre. Ezekkel és az érettségivel kell megbirkózni.

Aztán ha bekerülsz az egyetemre új akadályokkal szembesül. Persze nem árt lelkileg felkészülni rá. :D

Nekem még jót is tett, hogy nem vettek fel elsőre. Hiába voltam jó tanuló. Azt jelentette nem állok még készen. Még emberileg/lelkileg/személyiségileg fejlődnöm kellett.

Így és 2 évembe telt megtanulni vizsgázni. Mindig rossz jegyet kaptam, buktam is, de nem azért mert nem tanultam, hanem mert nem tudtam "előadni". Nagyon fájt. Aztán nem is tudom, az idő meg gyakorlat. :D Kerestem a hibáimat, mit csinálok rosszul? Megtanultam elengedni magam, mert pl addig görcsösen ragaszkodtam, hogy azt mondjam el amit kidolgoztam magamnak egy adott tételhez. Miközben el kell mondani mindent amit tudsz, nem baj, ha máshova tartozik.

Most már jól szerepelek. Meg kellett másznom ezeket a lépcsőfokokat.

2019. jún. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

Annyira jó ezt hallani, gratulálok!

Remélem velem is így lesz és sikerülni fog, ha nem elsőre, akkor majd jövőre!

2019. jún. 6. 21:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!