Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Valakinek van Verejtékmirigy...

Valakinek van Verejtékmirigy gyulladás-hidradenitis supporativa betegsége vagy csak nekem? 20/L

Figyelt kérdés

11-12 éves koromtól kezdve egyre súlyosabb kezelt betege vagyok ennek az átoknak:(

Száz ezrek mentek már el és millió élménytől kellett le mondanom sose voltam strandon sose volt rajtam rövid nadrág, ujjatlant 12 évesen vettem fel utoljára, fehér ruhák teljesen elfeledve... És amikor legjobban készültem életem állás interjújára egyik napról a másikra 14cm területen belső combomon megjelent szét dagadva konkrétan járni sem tudtam. Ki készít néha már depressziósnak érzem magam kedvenc fellépőim koncertjeire sem tudok elmenni hiába meg van a jegy fesztivál is úgy ahogy van kilövés lett fiatal vagyok de emiatt nincs fiatalságom. Van aki ebben szendved, van aki meg gyógyult vagy enyhült a tüntete?:(

Sokan nem ismerik ezt a betegséget mert nagyon kevés embert érint de nem értem hogy erről miért nem beszél soha senki miért nem találnak rá valami enyhítést:(((


2018. júl. 18. 23:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnállak, szörnyű lehet :( Vannak fórumok, ahol tudsz hidradenitises betegekkel beszélni. Magyarországon elég ritka, én is csak 2 ilyen beteggel találkoztam munkám során. (ápoló vagyok)

Esetleg, ha van pénzed, megpróbálkozhatnál külföldön kezeltetni. Máshol már vannak fejlettebb gyógymódok, mint itt.

Kitartást!!!

2018. júl. 19. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Üdv!


Tudom, hogy régebbi kérdés,de azért válaszolok.


Nekem is HS-em van.

Körülbelül akkor alakult ki, amikor kiirtad a kérdést.

Csak akkor még nem tudtam, hogy mi ez, mert két apróbb pattanással kezdődött a hónaljamnál.


Az én HS-em nem volt komoly, tényleg csak két apróbb dolog jött ki.

Aztán 2018 őszén jött a nagy változás.

Egyik nap, mikor nyúlni akartam a jobb kezemmel fent a polcon valamiért akkor hirtelen egy szúró fájdalom nyilalt bele a jobb oldali hónaljamba.

Ekkor gyorsan póló le, tükör elé siettem és akkor láttam, hogy megnyílt a bőröm.

Mintha kilyukasztották volna.

Vártam kb 2 hónapot, hogy el múljon, de semmi.

Elmentem bőrgyógyászatra, ők egymásra néztek és fogalmuk sem volt, hogy mi ez.

Sebészetre felkükdtek, ott ki tisztították a sebet (rohadtul fájt) és aztán még 3 napig jártam kezelésre aztán otthon Betadinos kötéssel kezeltem még 3 hétig, két naponta cseréltem kötést.

Szép kis heg maradt.

Ami a legkisebb külső fizikai hatásra is megnyílik.

De aztán kb 1 hét múlva megint visszazár.

1 hete pedig a bal hónaljamon egy nagy kelés jött ki, amely kifakadt és persze nem jött ki minden.

Bűzös, hiába mosom a pólómat egyszerűen egyből büdös lesz azon a környéken.

Kb fél évente jön ki egy nagyobb.


Én a HEGEKET neogranormon kenőccsel kentem két napig és nagyon szépen el halványította őket.

Ajánlom neked is. :)


És fel a fejjel, nem vagy egyedül!!

2019. jún. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Interneten találtam:

HUMIRA

új, az EU-ban engedélyezett gyógyszer

2019. szept. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A Pharmaonline.hu-találtam egyébkènt. A hatásáról nem tudok, nekem nincs ilyen problémám (nekem más van😈).
2019. szept. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!