Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Elvágtam az ujjamat súlyos?

Elvágtam az ujjamat súlyos?

Figyelt kérdés
Én a hüvelykujjamat vágtam el felül pont a közepénél ahol hajlik és a szokásosnál nagyobb lett a seb de max 2-3 mm lehet és elsõ nap zsebkendõt tettem oda majd leragasztottam, másnap már azt a függönyre hasonlító kötést használtam és azt szeretném tudni, hogy kb mennyi idõ a gyógyulás és hogy a zsepitõl nem-e lett baja?

2019. júl. 10. 10:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Semmi probléma :)

Mivel elég rossz helyen van, így lassabban gyógyul, mint más sebek. 2 hét kb.


Betadinet ajánlom kötéscserekor.

2019. júl. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mivel hajlatban van, nehezen fog begyógyulni, de egy 2-3 mm-es vágástól nem kell parázni.
2019. júl. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat csak egy kicsit paráztam mert ez az elsõ "nagyobb" vágásom de most megnyugodtam :) Még annyi, hogy jövõ hét szombatra van egy ilyen ingyenes strand ahol van termál fürdõ és az elvileg ilyen gyógyító hatású, abba bele tehetem az ujjamat vagy óvjam minden víztõl?
2019. júl. 10. 15:58
 4/6 anonim ***** válasza:
Nyugodtan.
2019. júl. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha még sebes lesz akkor is, inkább kösd be vízhatlan sebtapasszal, ne érje a víz, hiába termál, mégiscsak egy közös fürdő, elfertőződhet a seb.
2019. júl. 11. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Rendben, akkor kerülöm a vizet :) És mivel a hajlatnál van elvágva ne is nagyon hajlítgassam az ujjamat? Egyszer véletlen reflexbõl behajlítottam majdnem teljesen de nem is fájt csak egy picit bizsergett amíg úgy volt (1-2 másodpercig)
2019. júl. 11. 08:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!