Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Magánorvosi beutalóval vérvéte...

Magánorvosi beutalóval vérvétel állami intézményben?

Figyelt kérdés

Lehetséges? A biztosító azt mondta, hogy minden orvosi beutalót el kell fogadniuk állami helyeken is, azonban amikor elmentem vérvételre a magánorvosi beutalómmal, elküldtek.

Ti mit tudtok erről? Kicsit abszurdnak találom ezt a helyzetet.



2019. júl. 17. 14:29
 1/6 anonim ***** válasza:
61%

el kell fogadják, van tb-d, nem tagadhatják meg a vérvételt

ha megteszi, akkor 1) adjon jogszabályi hivatkozást 2) a betegjogi képviselőnél tegyél bejelentést!

2019. júl. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Elfogadják,ha kifizeted a költségét .

Hogy gondolod a magán orvosnak fizetsz,az labort meg ingyen szeretnéd .Ápr,1 től nagyon meg változtak a magán orvosi műtétek is .Az orvosnak a kórháznak is fizetni kell.

Közben változtak a jogszabályok is .

Ilyenkor azt szokták csinálni,a magán doki visszaküldi a házi orvoshoz,hogy küldje el laborba .

2019. júl. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

#2 nem ingyen szeretné, fizeti a tb-t!

amúgy linkeld már be a jogszabályt, ami szerint fizetnie kellene!

2019. júl. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

"Hogy gondolod a magán orvosnak fizetsz,az labort meg ingyen szeretnéd" - úgy gondolom, hogy nem kevés járulékot fizetek, mellesleg a magánorvosi ellátás igénybevételével is csak tehermentesítem a rendszert.

Mindenesetre utánajárok, felveszem a kapcsolatot a betegjogi képviselővel.

2019. júl. 17. 16:18
 5/6 anonim ***** válasza:
Légyszi, írd meg hogyan működik, ha sikerül kiderítened, hasonló helyzetben vagyok, nagyon érdekel! Köszönöm!!!
2019. júl. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ma beszéltem a betegjogi képviselővel és azt mondta, hogy területileg változik, ha van rá kapacitás, akkor leveszik a vért, de nem kötelesek. Ellenben kötelesek megfelelően tájékoztatni arról, ha nem teszik meg, tehát a jogi része jelen esetben itt bukik meg, hogy sehol nem volt kiírva.


Kérdeztem, hogy miért van ez így, és anyagai okai vannak. Bár nem értem, hogy miért éri meg nekik akkor jobban, ha most ezért pl. elmegyek állami rendelésbe, hogy kiírassam ugyanezt a beutalót és úgy megyek, így sokkal többe kerül.

2019. júl. 18. 20:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!