Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Indokolt a mandulám eltávolítása?

Indokolt a mandulám eltávolítása?

Figyelt kérdés

A napokban elkaptam valami nyavalyát. A torkom, szájpadlásom annyira fájt, hogy étkezni/nyelni nem bírtam...

Elmentem a körzetihez és megkérdezte, hogy meg van e még a torok mandulám? Mondtam igen. Azt mondta a rendszerben látja, hogy az elmúlt egy évben, 3-4 alkalommal jártam nála ugyanezekkel a problémákkal, ráadásul látott vmi hólyagot is, mikor megnézte.

Egyelőre adott gyógyszert meg köptetőt, mert borzasztó szárazköhögésem van, ja és hőemelkedésem is napok óta. Ezekután nem tért rá vissza, hogy elkéne-e távolítani a mandulám, de beleültette a bogarat fülembe.

Ráadásul évek óta fél évig tartó száraz köhögésem van, és a hajam is rettentően megritkult az elmúlt 1,5-2 évben.

Mit gondoltok? Konzultáljak egy Fül Orr Gégésszel?

Ki kéne szedetnem?

Válaszokat előre is nagyon köszönöm!

33/L


2019. júl. 23. 12:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Majd az orvos eldönti.
2019. júl. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha 3-4 alkalommal begyullad egy évben az már gócnak számít tehat a manduláddal valami nincs rendben. Ilyenkor mar kiszokták szedetni bár 33 evésen eléggé megszenvednéd a műtétet az utana levo ket het az brutális. De igazából a végeredmény miatt megéri.

Nekem ki van szedve es nem okozott problémát.

2019. júl. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Félnék én is a műtéttől, de megcsinálnám, mert egészségügyileg fontos, hogy rendben legyek. Most elfogok utazni több hétre, de visszafogok hozzá menni Augusztus végén, hogy ezt átbeszéljük! :-)


Köszönöm a válaszokat.

2019. júl. 23. 12:42
 4/4 Ypszilon1980 ***** válasza:

Na akkor tegyük rendbe a dolgokat.

Ha jól értem, akkor nem fül-orr-gégészeten voltál, tehát szakmailag a háziorvos ebben nem dönthet, és nem is mondhat ilyet. Menj el gégészetre és majd ott eldöntik ki kell-e venni. Ezek alapján amiket leírtál nem indokolt a kivétele, sok minden miatt lehetnek állandó visszatérő panaszaid.

2019. júl. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!