Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy lehet az hogy 22 eves...

Hogy lehet az hogy 22 eves vagyok es a hajtoveim oszulnek illetve par oszhajszalam is van, oregszem? /22. L

Figyelt kérdés
Par oszhajszalat ki is teptem sajnos anbyira megijedtem.

2019. júl. 27. 21:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahh ugyanez van velem is, ugyanennyi idosen... sajnos nem tudunk mit tenni, genetika. Senki se fiatalodik, csak van aki kesobb, van aki korabban kezd el oszulni.
2019. júl. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinèl változó az, hogy mikor őszül.

Ismerek olyat, aki màr 25 èves koràban tiszta ősz volt, de olyat is, akinek alig volt pár őszhajszàla 50 èves koràban. Evvel nem tudsz mit kezdeni.

2019. júl. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 16 éves korom óta van egy őszülő tincsem, de csak egy helyen.
2019. júl. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
17 évesen kezdtem őszülni, 25 évesen már full szürke volt a hajam. Azóta festem.
2019. júl. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is huszonévesen kezdődött. Nem lehet mit tenni ellene, genetika. Ugyanúgy én is tépkedtem az elején, aztán amikor már nem győztem (és mivel nagyon zavart), elkezdtem festeni. Rögtön jobb lett a közérzetem, ma már természetes, hogy havonta egyszer festem. Persze neked pár szál miatt még nem érdemes, majd idővel.
2019. júl. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Genetika. Örülj neki, hogy csak őszülsz.

Én érszűkületes vagyok, fiatalon már 2 infarktuson vagyok túl.

2019. júl. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nézzetek utána az ajurvédában a vata-pitta-kapha dosha kibillenésnek. Az őszülés oka - ha jól rémlik - a pitta dosha dominanciája.

Ezeken lehet változtatni, pl. ha megfelelően táplálkozik az egyén és esetleg életmódot vált.

Töltsetek ki dosha (dósának is írják) teszteket és olvassatok utána, neten vannak ilyen tesztek, magyar és angol nyelvű oldalakon is.

Vannak pl. gyógynövények, amik sokat tudnak segíteni.

A hajadat viszont ne tépd ki, kérdező, mert nem szeretnél kopaszodó is lenni... Oké?

Tényleg olvassatok utána, lehet, hogy bonyolult az ajurvéda rendszere, de segít!


Esetleg ez?

[link]

2019. júl. 28. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Blau Kind ***** válasza:
100%
A rézhiány állítólag felgyorsítja az őszhajszálak korai megjelenését. (Forrás: [link]
2019. júl. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Születésétől kezdve mindenki "öregszik", nem a külső jelektől függ ez. Nekem (40N) van 2-3 teljesen fehér hajszálam, a többi meg teljesen egyenletesen gesztenyebarna. Én nem tépem ki őket, sőt kicsit örülök is nekik bizonyos okokból. A ritka (kitépkedett...) haj ugyanúgy lehetne az öregség jele. :) Férjem egy évvel idősebb, a szakálla és a haja is már félig fehér, vagyis így inkább szürkének hat, de amikor megismertem is már őszült, szóval még csak lelkiismeret-furdalásom se lehet, hogy a házasélettől őszült volna meg. :)
2019. júl. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!