Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A nőgyógyász ugye nem kér...

A nőgyógyász ugye nem kér pénzt ha csak egy régi recepteten szeretnék átíratni dátumot?

Figyelt kérdés
Van egy receptem fogamzásgátlóra és még februárban kaptam de azt már ugye nem válthatom ki. Azt meg eltudom képzelni simán, hogy még ezért is pénzt kér egy orvos.
2019. júl. 31. 03:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Dokija válogatja, van, aki a receptírást is konzultációnak veszi, az kér pénzt. Máshol meg az alapszolgáltatás része, az enyém pl nem kér. De ez nem egységes.

Viszont nincs olyan, hogy átírja a receptet, újat kell kérned.

Ha tutira akarsz menni, menj sztk-ba, ott nem kérnek pénzt.

2019. júl. 31. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem kell dátumot atiratni, új receptet kell kerni. Sztk, de a háziorvos is simán megírja amúgy. Mindkettő ingyenes. A magánorvos evidens, hogy pénzt fog kerni érte.
2019. júl. 31. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Senki nem fog neked dátumot átirni. Szerintem nem is legális. Nyomtatnak egy új receptet és kész.

Ha magán nőgyógyászhoz jársz és fizetős a recept felirasa, akkor igen, fizetned kell.

Ha állami, akkor 100%,hogy nem.

Magánban is előfordulhat, hogy ingyenes a recept felirasa. Ahova én járok ingyen van, ha van helyben készült rakszuresem, ami 1 éven belül volt.

2019. júl. 31. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Majd megnézem, hogy az orvosom kér-e de remélem ha kér nem sokat. Eddig még csak egyszer voltam nála akkor meg meg is vizsgált és úgy írta fel úgyhogy nem tudom, hogy nála hogy működik.

2019. júl. 31. 11:21
 5/12 anonim ***** válasza:
Miért nem mész a háziorvosodhoz ? Az ingyenes
2019. júl. 31. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%
Hüvelygyűrűt pl. nem írhat fel háziorvos, csak nőgyógyász.
2019. júl. 31. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Dehogynem.
2019. júl. 31. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Pedig jól írja a 6#, hüvelygyűrűt nem ír fel háziorvos. Fogamzásgátlót igen, ha bemutatod az érvényes ràkszűrésed és igazolod, hogy a nőgyógyász már felìrta neked az adott gyógyszert korábban.

De magán nődoki is max 1-2 ezret kér el receptért. Állami meg ingyen

2019. júl. 31. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
58%
Fogamzásgátlót sem érdemes háziorvossal feliratni. Megteheti (én is csináltam már ilyet, mikor szabin volt a nődoki és hirtelen kellett), de mivel más kóddal írja, nem szakorvosként, más támogatás jár a bogyóra. A 8300 Ftos fogamzásgátlóm több mint 11ezer Ft volt abban a hónapban. Utólag jöttem rá, hogy emiatt, először azt hittem, felment az ára vagy az adott gyógyszertár a drágább, de azóta is 8ezer felett veszem, akárhol is váltom ki.
2019. júl. 31. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Aztán mióta van támogatott ár a fogamzásgátlóra??????
2019. júl. 31. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!