Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vakarózás után miért lett...

Vakarózás után miért lett tele véraláfutásokkal a lábam?

Figyelt kérdés

ha hosszabb ideig, sietős tempóban gyaloglok, akkor kiütéses lesz a combom és hihetetlenül viszketek, akaratlanul is vakarnom kell magam.


általában a kiütés hazaérés után, 1-2 órán belül elmúlik.


megint ez a történet volt, de most másnapra tele lett a combom pici lila pöttyökkel, néhol foltokkal. ennyire erősen vakartam volna, vagy ez most miért történt? nem gondolom, hogy sokkal durvább lettem volna, mint máskor.


2019. aug. 5. 19:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem hosszabb nyári teljesítménytúrákon véresre szoktak dörzsölődni a combjaim. A kiütés is ismerős, nekem is szokott lenni, és nekem is néhány órán belül elmúlik. Ilyen pici lila pöttyeim is voltak jópárszor.


Szerintem az van, hogy a súrlódástól, az izzadságtól, hatás éri a testet, az reagál rá, majd rövid időn belül meg is gyógyítja magát. Éppen ezért ezért én ezeknek a dolgoknak tulajdonképpen semmi jelentőséget nem tulajdonítok. 70 km fölötti túráknál jó nagy vérhólyagok is szoktak lenni a talpamon. Idővel azok is teljesen spontán módon meggyógyulnak.

2019. aug. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

neked hol lesz kiütéses a lábad?


semmihez sem súrlódik a combom gyaloglás közben, és nem is izzadok ott. ahogy gyorsabban megyek, a betonhoz 'csapódik' a talpam, így a kontaktus vibrációt küld fel az egész lábamon és azmiatt lesz csalánkiütéses, vörös és borzalmasan viszkető a lábam.


amikor kiütéses lettél, volt hányingered? vagy érezted úgy, hogy el fogsz ájulni?


arra gondoltam, hogy anémiás lehetek-e.

2019. aug. 5. 20:24
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem a combom belső felén szoktak kiütések lenni. Normális gyaloglás esetén legalább minimális súrlódásnak ki vannak téve a combok belső felülete, csak ezt relatív rövid gyaloglás (értsd, nem több 10 km) esetén szinte észrevehetetlen. Viszont, ha pl 100 km fölötti távot negyek, elég brutális jelei vannak a súrlódásnak.


Egyébként neked ez a jelenség évszakfüggő valamelyest?


Hányingerem, szédülésem szokott lenni időnként, de annak más oka van. Napszúrás, hiperthermia, vagy pusztán a fizikai teljesítőképesség határának feszegetése.


Nem hiszem, hogy anémiás lennél. "Az legtöbb anémiás esetében jellemző és gyakori tünet a fáradékonyság, a gyengeség, az általános elesettség, a koncentrációs nehézségek. A vérszegénység tünete lehet az állandó szédülés is. A kezek és a lábak hideg tapintásúak."


A talp felől jövő vibrációval kapcsolatos elméletedet (a tévedés jogát fenntartva magamnak) tévesnek gondolom.


Azért azt még hozzátenném, hogy nincs semmiféle egészségügyi végzettségem.

2019. aug. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!