Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hova kéne még fordulni?

Hova kéne még fordulni?

Figyelt kérdés

Sajna bő egy éve tart a gond, igazából még elején érdeklődtem itt is, de azóta sem változott semmi.


A lényegi tünetek a következők: Izmaim remegve mozognak, mintha egy zsanért nem olajozunk meg ahhoz tudom a dolgot hasonlítani, viszont főként csak elengedéskor, tehát ha a karomat felemelem és akkor leengedésnél, vagy épp ha ülök, akkor előredőlésnél a hasizmom.


A másik fő tünet, pedig lüktetésérzet test szerte, főleg kezeken és lábakon, szó szerint ki tudom venni a pulzusomat, elég ha a tenyerem leteszem valahova már érzem, lábamon ugyanígy.


Ez a kettő a fő tünet, amik pedig kísérik:

Hónalj alatt, a mellkas két oldalán ilyen 5-6 napos szakaszokban duzzadást érzek, viszont tapintani nem lehet ott semmit, viszont ezzel kapcsolatosan érezhető erősebben és gyengébben a lüktetés is. Pihenéskor meg gyakran a szívdobogásom érzem folyamatosan, de ez is ilyen ciklikusan, hol jobban hol kevésbé érezhető. Viszont van hogy már ahogy háton fekszem még a hátam felső részén is érzek lüktetést.


Ezek mellett főlek kezeimen és a lábfejemen a vénák kéken átlátszanak, nem visszeresség szerűen kidudorodva, simán csak a bőr alól kéken átsejlenek, bedagadva stb nincsenek.


Illetve valamelyest kapcsolatos lehet, hogy pár hetente füleim belsejében ilyen pattanásszerű valamik képződnek, és ilyen véres folyadék szivárog belőle, mintha ott engedné el a " nyomást ".


Emellett hébe hóba arra ébredek, hogy valamim elzsibbadt, van hogy csak például a kisujjam és a mellette lévő ujjam, van hogy egész kéz vagy lábfej, és nem úgy zsibbad el, hogy nem tudom mozgatni, hanem csak iylen bizsergős érzet, de ugyanúgy tudom mozgatni stb.


Illetve ez a kéz és lábfej bizsergés alapból is előfordul, illetve a gerincem mentén jobb és bal oldalt szintén iylen hangyás érzet szokott néha előjönni. Illetve test szerte ilyen apró remegések, olyan mintha egy-egy ér rángatózna, van hogy szinte pulzus-frekvencia, van mikor meg nagyon gyors tempoban remeg be valami.


Munka teherbírásban nem vettem észre változást, max annyi, hogy ha jobban meghajtom magam a jobb fülemben hallom néha a pulzusom, de nem köhögök vagy fulladok ki iylesmi.


Vizsgálatok minden elképzelhető megvolt már, de persze sehol semmi, küldtek egyikről a másikra, érdemi eredménytől mentesen.


Hátha valakinek van ötlete vagy tanácsa merre kéne indiulni tovább, vagy esetleg van tapasztalata iylesmiben.



2019. aug. 22. 15:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Lyme-kórt néztek?

Borrelia ELISA IgM/IgG vagy Borrelia Western Blot IgM/IgG?

2019. aug. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hali.


Általános labor volt, vér illetve vizelet, nem tudom, ebben figyelnek ilyesmire vagy ezt külön kell kérni?

2019. aug. 22. 16:52
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Általános laborból nem sokat lehet megtudni.

Igen külön kell. Háziorvos az Elisa tesztet meg tudja csinálni. A másik fizetős vagy bőrgyógyász/infektológus csináltatja ha pozitiv az Elisa annak megerősítésére. De sok az álnegatív teszt szóval ha az lenne is lehet Lyme.

2019. aug. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Tüneti a diagnózis elsősorban, másodlagos a teszt. Lehet hogy neked is ez van, de nem biztos.

Mindhárom üzenetet én irtam eddig

Egy Lyme beteg

2019. aug. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, hétfőn van háziorvos, akkor megkérem csinálja meg ezt a tesztet.


Egyébként egy apróság, lehet még hasznos info: Ez az egész juli 10-tők kezdődött 2018-ban, viszont előtte május közepétől juni közepéig folyamatosan köhögtem, mintha meg lettem volna fázva, de annál erősebben, viszont ugye meg nem voltam fázva. Hogy vajon kapcsolódhat-e hozzá azt nem tudom, max annyi még hogy mielőtt ez kezdődött előtte nap egy viszonylag nagy területet vágtam le füvet - kullancs miatt írom - bár nem vettem észre, hogy esetleg lenne rajtam, de hogy lehetett e egy iylen köhögéses dolog is a jele?

2019. aug. 22. 20:04
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Na elmentél ma?
2019. aug. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nincs háziorvos a héten szabadságon van a faluban.
2019. aug. 26. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!