Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Speedezni miért károsabb,...

Speedezni miért károsabb, mint kávézni?

Figyelt kérdés
Mindkettő ugyanúgy felpörgeti a szívet. Tehát?
2019. szept. 8. 18:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom, én csak kávézok. Napi 1 et. Speedezni meg nem is tudok. Voltaképpen nem tudom, mit szíttok el. Ja, nem is cigizek.
2019. szept. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Üdv!


Feltételezem, hogy még nem próbáltad a speedet.


Nos,:


A Speedet java részt nem tudod, hogy miből van, azaz hogy mivel ütik fel. Crack, kokain, de fel üthetik akár ekivel (ecstasy) is. Ez mind drog, ráadásul nem tehető egyenlővé mondjuk a fűvel, bár az is az.


Ha csak nem megfelelő/megbízható a "forrás", úgy sem árulják el neked, hogy mivel van fel ütve.


Ha ekivel de akár crackel, akkor élvezetesebb a dolog, maradjunk annyiban. :D Bár általában külön szokták őket használni, akár egyszerre is, de ha a speed azt (is) tartalmazza, akkor még élvezetesebb, jobban üt.


Ha fel szívsz két csíkot, azon kívül hogy felpörget (4-5-6 vagy akár több órára (mert elképzelhető, bár az akkor már durva :D), aznap biztos lehetel benne, hogy nem alszol egy dekát sem. :)


(De akár el lehet szívni is a speedet, ezt kevesebben csinálják, vagy amit még kevesebben, az a belövés.)


Azért szokták felszívni, mert gyakorlatilag azonnal hat, be üt. Viszont mivel por lényegében, így végig marja az orrodnak a nyálka hártyáját, vagyis lényegében az egész orrodat, ami nem éppen kellemes. Ritkai eseteknél nem, de ha rendszeres a dolog, akkor szinte minden egyes alkalommal vérezni is fog az orrod, ez is érthető.


A kávé olyan, hogy tulajdonképpen az is káros szenvedély, drog gyakorlatilag, ugyan akkor legális, és még csak véletlenül sem olyan veszélyes és ártalmas, mint a drogok, lásd a speed. Persze mértékletes fogyasztással.


Inkább igyál meg egy nap 2-3, max 4 kávét, ha például 14-16 órát melózól, de ne ezt. Hidd el, tapasztalat.


Nem tagadom, én is kipróbáltam párszor a speedet, megbízható forrásból ismerősök "kapcsolatai" által jutottam hozzá, de amellett hogy drága, rendkívül káros, legalábbis hosszabb távon. Értsd, ha valaki már ténylegesen függő.


Nem beszélve arról, hogy ha jó a cucc, gyakorlatilag már az első alkalom után kívánod a következőt, tehát nagyon hamar függővé lehet válni és nagyon nagy akaraterő kell hozzá, hogy az ember meg tudja állni, hogy igenis már pedig ÉN NEM. Persze ez a cuccról való "lejövés" közben, mikor már megy ki belőled és tisztulsz ki, és enyhe szorongás/depresszió közben lép fel. Mert úgy érzi a szervezeted és ez által te is, hogy valami hiányzik. Így van, de közben még sem.


Vagy ha nagy a szükség, akkor ott az energiaital is. :D


Károsabb mint a kávé, de ha éppen nincsen allergiád, szív betegséged, akkor ha napi 1-et, max 2-őt megiszol, éppen semmi bajod nem lesz, és jobban pörget mint a kávé. :)


(Sajnos én ezt iszom minden nap, mert egy kávé kevés, de igazából számomra bármennyi kávé kevés lenne, hogy "fitt" legyek egész nap szellemileg.)


További szép napot Neked! :)

2019. okt. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Már bocs, de sok hülyeség van a 2# kommentben :D


Az amfetamin közvetlenül nem neurotoxikus, ha normálisan használod akkor nincs belőle baj. Az USA-ban vannak opyan emberek akik több évtizede minden nap szedik. Koffein sem káros nem nagy adagokban.

2019. nov. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Hali speedeztem 2 évig de volt h 2 hónap onnta volt egy bulis korszak amikor heti 2 tehát azért fogjuk ra még nem voltam függő (ne itelkezzetek)

Az utolsó élményem a speed rol miért inkább kávéz

Múltkor 1 g-bol toltam 0,4 et egy utca . 1 napig semmi alvas utána suli előtt ilyen 11 óra körül(delutan 3 tol esti sulis vagyok ) hányingerem volt hánytam az epét mint az állat hidd el nem kellemes utána este 8 ig ott szenvedtem mint egy zombi ,az még hadján de a kimerültségtől este már hallucinációk is jöttek , ez mellet agyilag is teljesen zokni voltam kihagyott az agyam meg ilyenek nem volt nagyon kellemes inkább ittam volna kávét attól inkább jót szarok xd


Amúgy nem vagyok a speed ellen én azt tudom mondani csak ha csinálod nagyon nagyon nagyon nagyon ritkán és buliba és ne keverd semmi vel se (ha viszont részeg vagy már és van nálad sp akkor érdemes tolni egy utcát mert jozanit eszméletlenül jobb lesz ) (eki vel nem semmi kép nagyon megbánod )(füves cigi nincs különösebb hatással rá enyhe hallucináció de amúgy pazarlás )

És arra mindneki figyeljen aki olvassa vizet vagy folyadékot ha kell ha nem de fogyasszatok! viszont ne hirtelen sokat mert az para lesz nagyon !

Én csupán ezeket azért írom ide ha valaki látja elolvassa tájékozódni tudjon mert lehet h “mi drogosok vagyunk “ de / emberek /inkább segítsünk a másikon !

De amúgy szerintem inkább kávézz napi 3 szor mint hogy ezt szivd mert ha egyszer ra kapsz nagyon nehéz nélküle élni mellete depressziót is tud bőven adni (leginkább fuggoknek )

2020. jan. 23. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!