Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Felajánlanátok a testeteket,...

Felajánlanátok a testeteket, hogy halálotok után orvosi célokra használják?

Figyelt kérdés

2019. szept. 9. 09:40
 1/10 anonim ***** válasza:
64%
Teljes transzplantációra adtam engedélyt
2019. szept. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az azt jelenti, hogy esetleges elhalálozás esetén az ép szerveidet átültethetik másba?
2019. szept. 9. 10:30
 3/10 anonim ***** válasza:
64%
Igy van.
2019. szept. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)!
2019. szept. 9. 11:44
 5/10 anonim ***** válasza:
45%

Nincs mit.

Amúgy Magyarorszagon mindenki automatikusan donor, ha életében nem tiltotta meg. Én nem Magyarorszagon élek, itt is ez lesz a szabaly hamarosan egy uj torveny miatt. Nem emlekszem most hogy mi a határidő, de ha nem rendelkezik sehogy, akkor automatikus donor lesz. Egyébként itt nálunk 4 lehetőség közül lehet választani: 1, Teljes donáció, 2, Donáció kizárása, 3, A "hátramaradók" döntése- ez a házastárs, vagy élettárs 4, Egy kijelölt személy döntése, ezt hivatalosan meg kell nevezni, de bakinlehet, az egyetlen megkötés a nagykorúság. A döntést regisztráljak központilag és egy kis kártyát is kapsz róla.

2019. szept. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Metionin ***** válasza:

Utolsó, ezt hol kell regisztrálni? Mert én odaadnám a szerveimet de félek hogy ha hamarabb halok meg mint a szüleim, akkor ők másképp rendelkeznének.


Egyébként igen, vigyék transzplantációra ami vihető, ha pedig ez nem lehetséges, akkor mehet orvosi célra is. Magam is boncoltam, tudom hogy milyen nehezen lehet beszerezni új testeket kutatási/oktatási célra.

2019. szept. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Metionin ***** válasza:
Ja most látom hogy nem Magyarországon élsz, akkor tárgytalan.
2019. szept. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem kell felajánlani, felhasználhatják a szerveidet, ha ezt még életedben nem ti

ltottad meg.

2019. szept. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Metionin !


Magyarorszagon alapból donor vagy, ha nem tiltod meg, tehát a szüleid nem dönthetnek másként, ha nincs tiltó nyilatkozatod. De itt lehet megtalálni minden információt rola: [link]

2019. szept. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Metionin ***** válasza:
Ámen. Akkor okés, végülis ha már felnőtt vagyok akkor gondolom amúgy se kérdezték volna a szülőket hanem hogy én magam nyilatkoztam-e. Igazából ez addig volt problémás amíg nem voltam 18 és ők döntöttek volna.
2019. szept. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!