Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Normálisnak számít az ha...

Normálisnak számít az ha valaki megiszik minden nap egy vagy két doboz (0,5L) sört?

Figyelt kérdés

Élettársam minden nap megiszik 1-2 doboz sört. Nem szokott ennyitől berúgni de a magam részéről nem gondolom normális dolognak ok nélkül minden egyes nap sört inni egy fiatalembernek. Ez nem üdítő hanem alkohol tartalmú ital és féltem az egészségét. Jogos az aggodalmam vagy túlteagálom?

Köszönöm előre is.



2019. szept. 13. 16:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Attól még lehet valaki normális, hogy megiszik ennyi sört, de egészséges biztos nem. Én szeretem a sört, de irtó sok kalória van benne, ezért nem iszom mindennap. Az alkoholtartalma elenyésző.
2019. szept. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
A “normális-e” nem az illetőre hanem a tényre vonatkozik.
2019. szept. 13. 16:35
 3/13 anonim ***** válasza:
42%
Ezt úgy hívják, hogy alkoholizmus. Nem az alkohol mennyisége számít, hanem a rendszeresség.
2019. szept. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 szamo77db ***** válasza:
40%
Én soha nem ittam alkoholos italokat, így nem tudom megmondani.
2019. szept. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

Ha ez 1 napra vonatkozik,egyátalán nem nagy mennyiség .

Ebbe a 2 üveg sörben elenyésző alkohol mennyiség van .

Ez közel sem olyan veszélyes,mint a cigizés,vagy drogozás .

Az alkoholizmus nem erről szól.Aki ezt irta vegye a fáradságot és olvasson utána .

2019. szept. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem nem normális dolog. Igenis a rendszeresség maga az alkoholizmus, nem a mennyiség. Kialakul az addikció. Valóban elenyésző mennyiség. De miért issza? Nem reagálod túl, a te dolgod , h felfigyelj rá. Mióta tart, és hány éves az illető?
2019. szept. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 BrettShaw ***** válasza:

Nyilván 1-2 sört meginni nem alkoholizmus, de a mindennapos alkoholfogyasztás vezethet alkoholizmushoz.

Mit jelent nálad az a szó, hogy normális?

Mert a normalitás általában egy egyezményes, általános, megszokott dolog. Pl. ha mindennap szippantana egy csík kokaint, valószínűleg magadon kívül lennél az idegességtől. Az alkohol keménydrog, de a fogyasztását a kultúránk normalizálta.

Egy biztos: ne kezdd el b..ogatni a fogyasztási szokása miatt, mert azzal max. ellentétes hatást érsz el.

2019. szept. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

#6

Azért issza mert jólesik

#7 Nem balhézok miatta, nem tettem még egyáltalán szóvá


Az aggaszt, hogyha majd gyermekünk lesz nem szeretném ha azt látná, hogy természetes dolog az, hogy minden nap fogy a sör...

Emiatt érdekel, hogy ez egy természetes jelenség-e és más is tapasztal-e ilyet apjától vagy fiú testvérétől. Apa nem élt velünk így tőle nem láttam ezt, a bátyám pedig csak alkalom adtán sörözik ha bulizni megyünk.

2019. szept. 13. 21:56
 9/13 A kérdező kommentje:
#6 Lemaradt még, hogy 28 éves
2019. szept. 13. 21:58
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mióta tart ez az állapot. Mert az elmúlt időszak nagy melegeiben nem tartom abnormálisnak, ha legurul egy sör. Mondjuk, én 27 éve absztinens vagyok, de régen gyakran megesett, hogy nagy kánikulában csak valami nagyon szénsavas ital tudta hatékonyan elvenni a szomjamat. Az üdítők tele vannak/voltak cukorral, az ásványvizet meg nem kívántam. Maradt a sör.
2019. szept. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!