Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit lehet kezdeni ízületi...

Mit lehet kezdeni ízületi gyulladással? Szerintetek egyszeri eset volt vagy még elő fog jönni?

Figyelt kérdés

Pénteken délután iszonyatosan megfájdult a bal lábam, a lábfejem / bokám megduzzadt és tiszta vörös lett, alig bírtam hazajönni a munkahelyemről. Mikor hazaértem 17 óra körül, lefeküdtem az ágyamra és nem bírtam felkelni kb. 21 óráig.

Egész hétvégén pihentettem a lábamat, kentem rá Flexagil krémet, vizes ruhával borogattam stb. és mára már tudok normálisan járni és nincs is annyira megduzzadva a lábfejem. Voltam orvosnál de csak annyit mondott hogy begyulladt az ízület. Vérvételen és vizeletvizsgálaton kb. 2 hete voltam és minden érték rendben volt. Viszont azóta egész napos állómunkát végzek és lehet amiatt alakult ki ez a gyulladás. Szerintetek ez egyszeri eset volt és a szokatlan terhelés váltotta ki vagy valami betegség áll a háttérben és mindig elő fog jönni? Sajnos utánajárni nem igazán tudok, most kezdtem azon a munkahelyen, jelenleg próbaidőn vagyok, szabadság vagy táppénz kizárva mert úgyis kirúgnának azonnal.


2019. szept. 29. 14:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Amikor utoljára ilyesmim volt az rovarcsípés volt amit észre se vettem.
2019. szept. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy az állómunkától, de nem hiszem, hogy attól begyullad az ízület. El kell menni reumatológushoz vagy ortopédushoz, ő ért hozzá, a háziorvos nem. Lehet az a lúdtalptól, rossz cipőtől is, esetleg túlsúlytól, ha van, vagy keringési-nyirokkeringési problémától.
2019. szept. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Húgysav szintet néztek? Ha magas, akor köszvény. Ha nem nézték, akkor érdemes lenne.
2019. szept. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
a vérvételi papír szerint a húgysav szint 308 mikromol/liter és az ideális 200-400 közötti
2019. szept. 29. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!