Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Honnam tudom hogy baj van a...

Honnam tudom hogy baj van a pajzsmirigyemmel?

Figyelt kérdés

2 eve voltam a haziorvosnal hogy szeretnel beutalot kerni az endokrinologiara mert nekem gyanus hogy 1-1,5 ev alatt 20-25 kilot hiztam mikor ugyan annyit mozgok es eszek mint a hizas elott de nem kaptam mondvan ne terheljuk ilyenekkel az endokrinologiat inkabb vervetelre ad beutalot abbol is kiderul ha valami nem jo. Az ertek viszont normalis volt. De tovabbra se tudom mi lehet a problema. 56-58 kg korul voltam 2015bem nyar vegere rovid ido alatt 58rol lementem 54re majd fel ev alatt 54rol 64re hiztam probaltam tornazni sokat es egeszsegesebben enni kevesebbet de ennek ellenere tovabb hiztam 64rol 1 ev mulva mar 68 voltam masfel majdnem 2 ev alatt mar 79 itt dontottem el 2,5 ev utan hogy eleg elkezdek dietazni es edzeni

1 honap alatt 6 kilo veres kuzdelemmel koplalassal napi edzessel lement. Azota 74-75 kg korul vagyok. Rettenetesen erzem magamat a boromben. Iszonyu faradekony vagyok, munka kozben ha nem zokkentem ki magam lebillen a fejem a gep elott. Orvosnal azota ezzel a bajommal nem voltam. Betegesebb is vagyok, minden nathat virust elkapok. Mig elotte a kornyezetemben en voltam a legegeszsegesebb.

Mit javasoltok? Mit tudnek csinalni?

Azt erzem veres kuzdelemmel tudnek csak eredmenyt elerni egy egyszeru dietaval es egyszeru tornaval ugyanugy csak hiznek. Aprankent de gyarapodik a sulyom. Koplalni meg nem szeretnek az az egy honap rettenetes elmeny volt


2019. okt. 3. 11:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Google: endokrinológia magánrendelés
2019. okt. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Vagy fuss még egy kört a háziorvosnal ezzel. Vagy menj el magán úton egy komplex pajzsmirigy laborra (amiben minimum TSH-t, fT4-et, fT3-at és antiTPO-t néznek) Ugyanakkor ezek a hormon problémák összefüggnek,az is lehet, hogy inzulinrezisztencia van a tüneteit mögött vagy/és PCOS. Sok minden lehet. De ha elsősorban pajzsmirigyre gyanakszol, akkor az előbb felsoroltakat kéne nézni először.

TSH-d mennyi volt? (Az, hogy tartományon belül volt, még nem biztos, hogy ideális. Lelkiismeretes endokrinológus már hamarabb is gyanakszik, hogy minden rendben van-e. Sőt a fordítottja is igaz. Ideális TSH mögött is lehet pajzsmirigy probléma.

2019. okt. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

TSH 0,340 - 5,600 az en eredmenyem 2,313

Koleszterin 2,90 - 4,40 az eredmenyem 4,72

Ezeket nem tudom mik de :

Neutrofil 46,0 - 66,0 az enyem 43,0

Lymfocita 20,0 - 40,0 az enyem 44,4

2019. okt. 4. 07:19
 4/4 anonim ***** válasza:

2,3 önmagában mint érték nem rossz. (Új irányelvek szerint 2,5 fölött már alul-működés irányába szoktak vizsgálódni. )

Viszont a tényleges pajzsmirigy hormonok, a fT4 és fT3 ettől még elképzelhető, hogy nincs tartományban. Esetleg érdemes lehet megnézetni. Főleg, hogy a pajzsmirigy alulműködés magas koleszterinszinttel összefügghet.

Az utolsó két értéket sajnos nem tudom, hogy összefügg-e a pajzsmiriggyel. (Lehet, hogy független, vírus, vagy baktérium fertőzés eredménye)

2019. okt. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!