Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan kell orvoshoz mennem?

Hogyan kell orvoshoz mennem?

Figyelt kérdés

Üdv! 19 éves vagyok, és eddig nem volt olyan problémám amivel orvoshoz kellett volna mennem. Most azonban úgy tűnik szükségem van egy általános orvosra.


Pár dolgot azonban nem értek, mert a családom Szerbiából költözött ide még pár éve. Ma már van TB-m is itt, viszont nem tudom, hogy ha elmegyek dokihoz, akkor neki szüksége van-e a kartonomra? És ha igen, akkor azt ő is el tudja intézni vagy nekem kell áthoznom?


Valamint fogalmam sincs hogyan megy itt a bejelentkezés. Otthon elég volt elmenni és beadni egy kis ablaknál a TB kártyát és leülni a váróban, hogy szólítsanak. Magyarországon is így megy ez általában? Vagy előzetesen be kell jelentkezni a dokihoz?


Elnézést kérek, ha hülye kérdéseket tettem fel, de sajnos egyáltalán nem vagyok még képben ezekkel a dolgokkal. :(


Előre is köszi!


2019. okt. 19. 12:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Amikor ideköltöztetek, nem voltatok körzeti orvosnál bejelentkezni? A körzetinél meg kell lennie minden eddigi kórtörténetednek.

Az nem szokatlan, hogy évekig nem volt szükséged orvosra, viszont ezt a lépést kihagyni felelőtlenség.


Ha kórházi ellátásra gondolsz, pl. sürgősségire van szükséged, vagy ügyeletre, akkor oda viszont valóban csak TB kártyát kell beadnod. Háziorvoshoz amúgy ezt nem szokás minden alkalommal vinni, hisz neki bent vagy a gépben.

2019. okt. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A lakcímedhez, lakóhelyedhez legközelebbi orvosi rendelőbe kell elmenned, nem kell bejelentkezni, hanem ha sorra kerülsz bemész, nálad legyen a TB kártya. Elmondod ugyanezt a dokinak, amit leírtál. Szerintem hivatalból át tudja kérni a kartonodat postai úton, vagy számítógépen keresztül. De ezt majd ő megmondja.

- A TB kártya mindig legyen nálad.

- Ha háziorvoshoz mész pl egy náthával, akkor csak a sorodat kell kivárni, időpont nem kell

- Ha SZTK_ba elküld pl röntgenre, akkor ad egy beutalót, amit viszel magaddal + TB kártya. Kisablaknál beadod, és majd szólítanak. Vagy ha nagybb viszgálat lesz, akkor lehet, h időpontra kell menni pl 2 hét múlva.

2019. okt. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!