Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Példák, ahol unokatestvéreknek...

Példák, ahol unokatestvéreknek, másodunokatestvéreknek született gyerekük? Egészséges lett a gyerek, vagy kijött valami fogyatékosság? És az unokáik?

Figyelt kérdés
2010. júl. 17. 14:50
 1/5 anonim válasza:
Én tudok egy példát. Az egyik gyerek simán bolond, a másiknak meg papírja van a szellemi fogyatékosságról. Unokákról nem tudok semmit.
2010. júl. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Két egészséges lánygyerek, 4 egészséges unoka (illetve az egyiknél már nagyjából tünetmentes autoimmun betegség, de az bárki másnál is megjelenhet.)
2010. júl. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egy példám van a környezetemből: unokatestvérek gyermeke (már felnőtt) középsúlyos szellemi fogyatékos.


Mit szeretnél megtudni ezekből a válaszokból? Egyáltalán nem biztos, hogy közeli rokonok utóda szellemi vagy testi fogyatékkal, betegséggel vagy arra való erős hajlammal születik, de az esélye a sokszorosa egy nem rokon párkapcsolatból született babával összehasonlítva. Semmiképpen sem szabad tudatosan kockáztatni.

2010. júl. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az én szüleim unokatestvérek. Nekem és a testvéremnek semmi bajunk, persze amit örökölhettem, minden kijött rajtam az allergiától elkezdve az autoimmun-betegségig, de fogyatékos nem vagyok. Csak attól félek, hátha majd az én gyerekeimnek baja lesz emiatt. Sőt olyan is hallottam, ahol szülés után jött ki a nőn, hogy a szülei rokonok, egyszerűen bedilizett.
2010. júl. 24. 13:10
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Értem. A helyedben mindenképpen elmennék egy genetikai tanácsadásra, ott minden kérdésedre pontosan válaszolnak. Persze esélyeket latolgatni ők sem tudnak, de legalább megtudod, mi mindennel számolhatsz és mi az amitől esetleg indokolatlanul tartasz.
2010. júl. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!