Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nyakfájás - tapasztalatok?

Nyakfájás - tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Már 3. hónapja fáj a nyakam és már nem tudom mit tehetek. Amikor még csak 2 hete fájt a nyakam,orvoshoz mentem,mert dolgozni sem tudtam rendesen a fájdalomtól és azzal együtt még sűrűbben fájt a fejem is (amúgy is fáj,menstruáció,időváltozás). Az orvosom azt mondta,hogy nagyon feszült a nyakam,kaptam nyugtatót (hogy lazítsa az izmokat) és fájdalomcsillapítót. 1 hét betegszabi után,visszatértem a munkahelyemre (ülő munkát végzek) és persze nem javúlt a helyzet. Voltam kétszer masszázson is eddig,de attól sem vettem észre jobbulást.

A munkán iszonyatosan fáj a nyakam mindkét felöl és igyekszem többször felállni,sétálni és mozogni. Otthon sem jobb,ülve,fekve,mindenhogyan fáj.

Az orvosom nem írt ki további kivizsgálásra és kezdek aggódni.

Van egy kenőcs,ami picit segít,de azzal csak napi háromszor kenhetem.

Nem tudom,hogy a nyakamtól is fájhat a fejem és néha szédülök is.

Gondolkodom visszamenni az orvosomhoz,mert kikészít és tisztára kifaraszt ez a mindennapi fájdalom.

Valakinek van tapasztalata ilyennel?

Nem tornázom,nem foglalkozom sporttal,mert a sok munka után alig várom,hogy megpihenhessek.


26/L



2019. nov. 6. 20:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Menj vissza a háziorvoshoz, ennyi idő után biztos ad beutalót szakrendelésre.
2019. nov. 7. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Először is két masszázs annyi, mint halottnak a puszi. Ilyen komoly esetben 6-8 kezelés a minimum, amitől eredményt lehet várni. Gyógymasszőr volt vagy csak gyorstalpalós frissítő masszőr?

Másrészt menj vissza az orvosodhoz, ne hagyd annyiban, túl fiatal vagy még, hogy csak úgy leírjon. Legyél erőszakos, hogy küldjön mindenféle szakorvoshoz. Kérjél beutalót fürdőorvoshoz, az egy olyan reumatológus, aki gyógyfürdőben dolgozik, és fel tud írni mindenféle érdekes fizikoterápiákat, pl, súlyfürdő, amik esetleg használnak. Egyben kérjél beutalót egy nyaki gerincröntgenre, hogy a fürdőorvoshoz már lelettel tudjál menni, mert anélkül nem kaphatsz ilyen kezelést.

Jobbulást: egy gyógymasszőr

2019. nov. 7. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ja igen, a fejfájásodat simán okozhatja a nyakfájás.

Előző

2019. nov. 7. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Még egy kérdés: a masszázson melyik részt masszírozták? Csak a nyakad vagy a hátad is?
2019. nov. 7. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az sem ártana ha vennél egy jó, nyak- és gerinckímélő párnát éjszakára.
2019. nov. 7. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Masszázs folyamatosan és kéne egy nyaki MR. Gerinctől simán lehet fájdalom és fejfájás.
2019. nov. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Nem gyógymasszőrnél voltam,de masszírozott tetőtől talpig,most utoljara többet dolgozott a nyakamon,hatamon,vállamon.

A párnámon már évek óta ugyanúgy alszom és figyelek arra,hogy inkabb a nyakam alatt legyen,ne csak a fejem alatt..

Tisztára kivagyok a fájdalomtól,már azt sem tudom hogyan tartsam a fejem/nyakam :( de félek,hogy valami rosszabb áll a háttérben,mert van egy fúrcsa előérzésem :(

2019. nov. 7. 12:59
 8/8 anonim ***** válasza:
Lehet nyaki gerincsérv is, kérj beutalót vizsgálatra a háziorvostól, persze számítógépes munka is okozhat nyakfájást.
2019. nov. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!