Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Testemen helyenként világosabb...

Testemen helyenként világosabb a bőröm és nem valami szép, mert amikor barnulok, azokon nem barnul a bőröm és ezért olyan csunya lesz a testem. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
2010. júl. 19. 11:19
 1/5 anonim ***** válasza:
nekem is van ilyen, pigmenthiányos foltok, vagy ha a térd, könyök környékén jelentkezik, akkor napgomba. utóbbinak a felülete kissé érdes. Sajnos nem igazán lehet neki mit csinálni, mivel a pigmentek hiánya miatt, ott nincs is semmi, ami barnuljon. :(
2010. júl. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nyugi, én annyit mondok neked, hogy örülj neki! Én pikeklysömörös vagyok és ha lehetne inkább lenne ilyen betegségem!

Persze tudom, hogy mindenkinek a maga keresztje a nehezebb, de ez nem olyan nagy baj, fogadd el és jobb lesz!

2010. júl. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Szia!


Érdemes megmutatni bőrgyógyásznak, mert előfordulhat, hogy pigmenthiány, vagyis vitiligo. Ez egy jelenleg nem gyógyítható, esetenként tünetileg kezelhető, feltehetően autoimmun betegség; ha a fehér/vagy a bőrnél világosabb foltok nem kis kör alakúak (hanem nem behatárolható formájú, gyakran terjeszkedő foltok), és a testen (leggyakrabban az arcon a szemek körül, végtagokon) szimmetrikusan helyezkednek el, nagy valószínűséggel erről van szó.

A napgomba ezzel szemben kis kör alakú foltocskák formájában jelenik meg (leggyakrabban a törzsön), amely először középbarna, majd kifehéredik. Erre bőrgyógyász tud adni ecsetelőt és kenőcsöt (a bőrgomba minden ember hajas fejbőrén fellelhető, de bizonyos hormonális, vagy egyéb hatások az arra fogékonyaknál előhozhatják a gombát, jah és nem fertőző).

A napgomba egy családtagomnál jelentkezett nemrég, vitiligoban én is érintett vagyok, és egy családtagom is ebben szenved, ezért ismerem mindkettőnek a tüneteit.

2010. júl. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

A 86%-osnak: ne irigyeld a pigmenthiányos foltokat, egy másodperc alatt hólyagosra égek (a szemem körül volt, hogy úgy megégett a bőr, hogy egy hétig nem tudtam kinyitni), lehet, hogy teljesen ki fogok fehéredni (haj is foltokban megőszülhet). A vitiligos emberek 90%-95%-ának semmi se használ. Az emberek gyakran arrébb mennek, mert azt hiszik fertőző, 50-es naptejjel kenem magam, mégis megégek. Ráadásul el se lehet fedni, és nagyon száraz a bőröm. És ez a betegség még csak tartós betegségnek se számít, tehát magasabb családi pótlék, szoctám, stb. sem jár érte, holott a krém 10 000 Ft-ba kerül, a naptejről meg a rá használt krémekről nem is beszélve.

Ezzel nem azt mondom, hogy jobb a pikkelysömör, de ne hidd azt , hogy ezzel annyira egyszerű élni. :(

2010. júl. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem meg pigmentfoltom van, és azzal sem lehet sajnos mit csinálni. Egy idő után sajnos el kell fogadni, nekem is nehezen ment, de arra gondoltam, hogy más akinek súlyosabb baja van biztosan örülne, ha "csak" ennyi baja lenne....
2010. júl. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!