Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az epe műtétről mit lehet...

Az epe műtétről mit lehet tudni? Tapasztalat?

Figyelt kérdés

Veszélyes?

Volt akt műtöttek már?

Felépülés?

Ugyan úgy lehet utánna tovább élni?

Mit lehet tudni róla?


Valószínűleg édesanyámat meg kellesz műteni.



2019. dec. 1. 06:43
1 2
 1/11 Salx Narval ***** válasza:
Mint minden műtétnek természetesen ennek is vannak kockázatai és nyilván az egyén testi adottságai és egészségi állapota is nagyban befolyásolja a veszélyességi fokát és a gyógyulási eredményt. Gondolom az epehólyag eltávolításáról van szó. A műtét utáni fájdalomérzet attól is függ, hogy feltáró, vagy laparoszkópos beavatkozás lesz. A feltáró műtétnél kb 10cm hosszúságú vágást ejtenek és eléggé fáj, lüktet ébredés után de fájdalomcsillapítóval elviselhető az első 1-2 nap, utána még kb 1-2 nap a járás megszokása. Ha problémamentes a műtét ilyenkor már hazaküldik a beteget, ellátják diétás tanácsokkal és kap időpontot a varratok eltávolítására ill, kontroll vizsgálatra. Nálam így zajlott és kb 1 évig bizony zsibbadt, néha kicsit fájt a műtéti seb, nála emésztési gondok nem jelentkeztek de ez mindenkinél más. Nálam 3-évbe telt amíg a seb teljesen mindenféle kellemetlenségtől mentes lett de ezek a kellemetlenségek nem nevezhetőek panasznak csak inkább zavaró érzésnek. Azt mondják a laparoszkópos műtét sokkal humánusabb és alig van fájdalma a betegnek, ezt alátámasztja az a tény is, hogy 1 max 2 napot töltenek a kórházban a betegek. A felépülési folyamat fájdalommentes ezen kívül ugyanaz mint a feltáró műtétnél. Ha lehetséges ez utóbbi műtéti beavatkozást kérjétek de gondolom ezt is fogják ajánlani. A műtét nem tartozik a veszélyes beavatkozások közé és egy kis diétával teljes mértékű életet élhet a beteg. Az étkezési szokások megváltoztatásán túl néhány élelmiszerre érzékeny maradhat és lehet, hogy hasmenés is jelentkezhet de általában az idő múlásával ezek is enyhülnek. Idővel az epevezeték kitágul és újra alkalmas lesz az epe tárolására, ettől fogva még könnyebb dolga lesz az étkezésekkel. Én már mindent eszek és a diétát sem tartom szigorúan, évente 1-2 alkalommal kell csak bila-git de ez az én mohóságom miatt van.
2019. dec. 1. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Laporoszkópiás epekő műtétem volt.

Műtét után 1 órával már felültem és mivel állandóan pisilnem kellett kimentem a wcre is.

2-3 napig egy cső lógott ki belőlem amit nem éreztem kicsit kellemetlen volt, hogy figyelni kellett rá ki ne tépjem de amúgy elviselhető. Amikor kivették egy kicsikét fájt de túllehet élni.

2019. dec. 1. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

10 éve vettek ki belőlem 12 millis követ. Rá egy évre anyámból 36 milliset. Anyámnak semmi baja, én viszont a hatodik évtől egyre rosszabbul vagyok. Nem tudok enni tejterméket, felvágottakat, és semmiféle műkajákat.

Valahol olvastam, hogy statisztikai adatok szerint, az epeműtétesek csak 17% gyógyul panaszmentesre. Hát én nem estem bele ebbe a 17%-ba.

Azóta mindenkinek azt javaslom, aki epével küszködik, hogy rágcsáljon kerti porcsint és a paprika,paradicsom helyett egyen feketeretket. A műtétet nem kell elkapkodni, az első orvosi javaslatra alávetnie magát! Meg lehet próbálni előbb egy fürjtojásos kúrát. Azt is olvastam, hogy már az ókori görögök is tojáskúrával kezelték az epe és gyomorbetegeket.

2019. dec. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Utolsó szerintem az akinek arról sincs fogalma, hogy hogyan zajlik egy ilyen műtét, pedig magának is volt, az maradjon csendben.


Nem a követ veszik ki, hanem az egész epehólyagot. A benthagyott köves epehólyag ugyanis hajlamos elrákosodni. A fürjtojás meg retek meg egyéb alternatív baromságok, meg nagyjából sz.rt sem érnek.

2019. dec. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Igen, tudom, hogy a hólyagot távolítják el. Csak azért írtam a köveket, mert az enyém 60 év múlva sem lett volna akkora mint anyámé! Anyám 76 évig élt vele, nevelte. Tehát az enyémet teljesen felesleges volt kivenni. Annál is inkább, mert az alhasi panaszaim utána sem múltak el. A panaszokat csak az orvos szerint okozta az epekő.

Az epepanaszok zömét nem is a kő okozza, hanem a megsűrűsödött, kocsonyásodott epe, ami pang a hólyagban. Ha az epekövet nem is oldja a porcsin, feketeretek, tojáskúra, a pangó epét attól még megszüntetheti. Ha az epe elég híg, akkor a kő sem zárhatja el az epevezetéket.

2019. dec. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ezt a sok orbitális baromságot honnan veszed? Pont a kicsi köves epehólyagot kell eltávolítani, ugyanis pont a kicsi kövek tudnak beszorulni a vezetékbe és ott gyulladást, vérmérgezést, hasnyálmirigygyulladást okozni. A nagy kő sokkal veszélytelenebb, mint a kicsi, szimplán azért, mert nem tud kijutni a hólyagból.
2019. dec. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"orbitális baromságot"!!!

Az orvos azt mondta, hogy a kő odakerülhet az epe kiömlő nyílása elé, ezzel eltőmítve az epevezetéket. Akkor görcsöl az epe, ha nem tud eltávozni, feszíti a hólyagot.

Ezt nem Én találtam ki, doki így magyarázta! És azt is mondta, hogy egyetlen megoldás a műtét. És addig kell megműteni, amíg nincs belőle nagyobb baj. Adott is mindjárt időpontokat az altató orvoshoz is.

Tehát ez az egész már előre le van zsírozva, hogy a műtősnek folyamatosan legyen munkája!

2019. dec. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Igen pont erről beszélek. A nagy kő nem tudja elzárni a vezetéket, a kiömlő nyílást sem igazán. A kicsi viszont igen.
2019. dec. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Salx Narval ***** válasza:
Hát, egy komolyabb epegörcs azt hiszem mindenkiben tudatosítja, hogy mi a teendő. Eddig a pontig lehet próbálkozni házi praktikákkal de nem tovább. Én is használok gyógynövényeket sok mindenre de ez már nem az a kategória. Kedves válaszadó kizártnak tartom, hogy csupán önszorgalomból kivették volna a problémamentes epehólyagodat, az persze sajnálatos, hogy más bajod is maradt utána.
2019. dec. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Én is szeretném leírni a tapasztalataimat. 33 éves férfi vagyok. Átlagos életmóddal. 2 éve derült ki ,hogy epe köveim vannak. A pandémia miatt csak idén tudtam műttetni. A műtét nem vèszes.. bár nekem nem laparoszkópos volt mert túl nagyok voltak a kövek. 4.5-5 cm így a gyomorszáj részen van egy 5 centis vágás. Ott bírták kicibálni a köveket. Az első éjszaka baromi szar volt. Kemény fájdalmak. Éjjel már majd bepisiltem.. hívtam a nővéreket.. mondom segítsenek.. szeretnék felkelni wcre menni. Kiröhögtek azonnal. Majd reggel lehet felkelni! Mondták. Én meg mondom magamban Anyád! Egy órámba telt mire kivergődtem az ágyból.. azt hittem a hasam szét szakad. Aztán ha már felkeltem hugyozni mentem az erkélyre cigizni. No para. Másnap jött egy dietetikus hölgy elmondta hogy 6 hétig diétázni kell.. ok betartottam. AZ a furi hogy diéta alatt fostam mint a gép.( Virslit meg pirítóst ettem) Mióta nem diétázok. Minden rendben van. Akkor mi hiányzik a képletből? Rájöttek? Hát bizony ,kajálni kell! Nincs epesav tárolás , folyamatosan ömlik az emésztőrendszerbe... De ehhez enni kell. Zabálni kell napi 3-5 ször. Én ha nem eszek egész nap persze hogy fosok délutánra. De ha eszek. Semmi gond.
2022. jún. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!