Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fáj az orrom (a képen látható...

Tarkotamas kérdése:

Fáj az orrom (a képen látható hogy pontosabban hol, link a leírásban) lehet baj?

Figyelt kérdés

[link]

Ahol megjelöltem ott fáj az orrom, a történet annyi hogy azthittem hogy valami gond van és azért áll ki az a csont, az egyik oldalon jobban mint a másikon, és nézegettem stb párszor erősebben is megnyomtam majd másnapra lett vele valami ami nem más mint: Ha megnyomom akkor fáj de bírható, és ha felhúztam az orrom akkor is fájt, már enyhült mostmár csak akkor fáj ha megnyomom, lehet valami baj vagy csak az hogy megnyomódott?


2019. dec. 24. 22:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Orrmelléküreg/arcüreg gyulladás?
2019. dec. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Pattanás?
2019. dec. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem pattanás, mellékárcüreg gyulladást meg nem tudom hogy az e
2019. dec. 25. 08:05
 4/5 anonim ***** válasza:

Ezt majd az orvos megmondja, hogy az e!


Az orr-melléküreggyulladás tünetei

Az orr-melléküregek gyulladásának tünetei elsősorban a már előrehaladott stádiumban jelentkeznek. Tünetei közé tartozik a láz, a melléküregek jellegzetes feszülése, fájdalma, a hátsó garatfolyás. A fájdalom elhelyezkedése utal arra, hogy melyik melléküreg gyulladt. Homloktáji, előrehajláskor fokozódó fájdalom homloküreg-gyulladás jele. A szem alatti, sokszor felső fogakba, állkapocsba sugárzó fájdalom az arcüreg érintettségére utal. Legrejtettebb a rostasejtek gyulladása, melyek mélyen, az agy közelében helyezkednek el, hogy speciális fájdalmat ritkán okoznak, ráadásul vizsgálatuk is bonyolultabb. A rostasejtek gyulladására sokszor egyedül a belőlük a hátsó garatfalon lecsorgó váladék által kiváltott állandó izgalmi köhögés hívja fel a figyelmet.

Kezdeti állapotban a melléküreg-gyulladások legnagyobb problémája éppen a tünetszegénység. Sem kifejezett fájdalommal, sem magas lázzal nem jár. Helyette étvágytalanság, sápadtság, nyugtalan alvás, nyűgös, kiegyensúlyozatlan lelki állapot lehetnek a nem túl impresszív, nehezen értékelhető jelek.

2019. dec. 25. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ezek közül csak a fájdalom igaz de az is csak akkor ha megnyomom
2019. dec. 25. 11:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!