Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Májnagyobbodással belgyógyásza...

Májnagyobbodással belgyógyászatra vagy gasztrora kell menni?

Figyelt kérdés
1,5 hete lábfájdalom miatt voltam vizsgálaton. Rutinból a hasamat is áttapogatta az orvos és kérdezte tudok-e róla, hogy nagyobb a májam?? Nem tudtam róla, pedig másfél hónapja voltam hasi ultrahangon és ott egy szóval nem említették. Viszont a vizsgáló orvos sem mondta, hogy ezzel tovább kell mennem valahova. Viszont nem hiszem normális dolog és nem ártana megnézetni. Főleg, hogy rengeteget fáj a hasam és az elmúlt 1-2hónapban sokat öklendezek és kicsit hányok is. Vérképem rendben. Refluxos vagyok amúgy, meg amiatt már szorongas is előjött.32 éves nő vagyok, nem iszok, nem dohányzom, nem kávézom.
2019. dec. 28. 13:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Belgyógyászat.
2019. dec. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lehet dagi vagy. A kövérségtől is lehet nagyobb.
2019. dec. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Májnagyobbodással belgyógyászatra vagy gasztrora kell menni?"

Ki mondta, hogy "májnagyobbodásod" van?

Ezt fizikai vizsgálattal nem lehet megállapítani, csak feltételezni.

Egyébként belgyógyászat. Az hogy mi van a 2 hónapos UH-n az ma már nem játszik.

2019. dec. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem vagyok dagi, 53 kg vagyok.

Aki vizsgált egy belgyógyász főorvos volt. Szóval nem magamtól szedtem, hogy nagyobb a májam. Soha nem is gondoltam volna ilyenre. Többször megnyomkodta és akkor kérdezte tudok e róla, hogy nagyobb a májam?! De vissza tért arra a problémára amivel felkerestem és aztán egy szót nem ejtett a májról. Aztán csak nem hagy nyugodni a dolog, így ünnepek után megnéztem.

2019. dec. 28. 15:57
 5/5 anonim ***** válasza:
A hasi UH pontosabb a máj nagyságának a megítélésére mint a tapintás, és 1,5 hónap alatt jelentősebb tünetek nélkül nem valószínű, hogy nagyot tudna nőni. Alapvetően egy belgyógyász is ki tudja vizgsálni, de a máj elsősorban a gasztroenterológusok területe.
2021. ápr. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!