Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől szúr a mellkasamba ha...

Mitől szúr a mellkasamba ha köhögök?

Figyelt kérdés

Ma kezdődött. Rengeteget kell kohognom.. Sárga jön fel, iszom a hurut oldó teát. De amikor köhögök akkor nyilall/szúr a mellkasamba. Olyan mint ha késsel szúrkálnák. Mitől lehet ez? Járvány? Torkom is kezd fájni, kezdek berekedni... Iszok forró italokat és így valamennyivel jobb.. A torkomba is szúr.. A mellkasamba akkor mikor köhögök.. Mozgásra nem. Nem stressztől van.. Soha nem szúrt meg semmi.. Csak ma kezdődött.. Hétvégén már éreztem hogy kezdek vacakolni.. De ma kibujt a szög a zsákból.. Még nem voltam orvosnál mivel még nem volt lázam.. Nem folyik az orrom.. Nem nátha.. Hanem köhögés és köhögésre nyilall szúr a mellkasamba. Mi lehet ez?

Sárga nyálka jön fel.. Családban rajtam kívül jelenleg 5-en vannak így.. 2-vel élek eggyut..

De a többi 3 rendszeresen jár nálunk.. Talán tőlük kaptam volna el? Mitől lehet ez? Menjek orvoshoz? Nem mentem mert úgy is elkuld azt mondaná hogy ha nem volt lázad akkor ne gyere....



2020. jan. 27. 19:15
 1/10 anonim ***** válasza:
Persze hogy menj. Miért küldene el? Nem csak a láz számít betegségnek.
2020. jan. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Mert már voltam egyszer ugyan ezzel a tünetek és elkuldott.. Hagy ne mondjam hogy hova...

Azt mondta hogy ő is szokott ilyennel küszködni mégsem nyavajog.. Hát jól van mondom..

Nem írt semmit elkuldott szó szerint..

Akkor ezért menjek? Emberszámba sem veszi az embereket.. Azért mert neki 50 millás háza van, meg most vett egy zsír új BMW-t..

Ezért menjek? Azt mondta csak akkor menjenek hozzá ha lázas is volt...

2020. jan. 27. 20:43
 3/10 A kérdező kommentje:

Ja még annyit hogy meg sem vizsgált, de tényleg nem.. Meg sem hallgatta a tüdőm.. Még egy röntgenre sem küldött el pedig kértem hogy legyen szíves már legalább ennyit foglalkozni velem.. De nem..

Ja és nem csak velem bán ilyen lekezelően hanem mindenkivel.. De kivétel nélkül mindenkivel..

És még ő van felháborodva..

Idézem : ha nincs láz akkor mégis mi a π-csának jönnek?

2020. jan. 27. 20:46
 4/10 anonim ***** válasza:
Mert ezt egy kis ésszel te is tudod kezelni. Nyákoldó vény nélkül is kapható a patikában, teát is iszod. C-vitamin, pihenés. Pár nap alatt ha nem rendeződik, akkor elmész. Valószínűleg az izom szúr. Ennyit bárki meg tud tenni, nem kell hozzá orvosi diploma.
2020. jan. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Figyelj! Ha járvány akkor antibiotikum kell ami vénykoteles.

És ne okoskodó ha nem értesz hozzá!

2020. jan. 27. 21:29
 6/10 A kérdező kommentje:
*ne okoskodj
2020. jan. 27. 21:29
 7/10 anonim ***** válasza:

Na akkor 1: "Az epidemiológiában járványnak nevezik azt az eseményt, amikor egy ismert betegség egy adott területen egy adott idő alatt a vártnál jóval nagyobb mértékben okoz megbetegedést." Kérlek, értelmezd.

2: Antibiot baktériumra adunk, "járványt" vírus is tud okozni, arra nem hat az AB.

3: értek hozzá, 1 év múlva orvos leszek.

4: "ne szólj bele" jellegű mondatokat írni egy kérdezz felelek oldalon kicsit paradoxon, nem?

Jobbulást, gyógyulást, kedves.

2020. jan. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Menj vissza hozzá, mond azt hogy éjjel is lázas voltál, még hűtő fürdő is kellett, és reggel is vettél be lázcsllapítót.

Így ha meg is mérné a lázad (bár nem fogja), mondhatod azt, hogy még hat a lázcsllapító.

Nem irigyellek ilyen háziorvossal, de valamit meg kell próbálni.

2020. jan. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Még nem megyek inkabb. Még nem jött ki teljesen rajtam csak részben... Szerintem holnap vagy holnap után megyek.. Ha rosszabbul leszek.

Szerintetek magától, azaz semmi gyógyszer nélkül el fog múlni?

Vagy kellene gyógyszer? Jaj és nem hat az Ab! Hát ezt ki ne találd már kedves dr! Mindig is ilyenkor addig fajul hogy mandulagyulladásom lesz és arra mindig írja az augmentin.. 7 napig 3x1..

2020. jan. 28. 05:28
 10/10 anonim ***** válasza:
Baktériumra hat. Nem vírusra. Pont. Ha bakteriális a mandulagyuszid, vagy fennáll bakteriális felülfertőződés veszélye, akkor tökéletes az Augmentin, ezzel az orvosod tisztában van, te nem.
2020. jan. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!