Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pajzsmirigy alulműködés mitől...

Pajzsmirigy alulműködés mitől lehet?

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy pajzsmirigy alulműködés én van. Viszont az érték még azon a határon belül van, ahol állítólag még nem szokás kezelni. Alapvetően nincsenek tüneteim, talán csak a hajhullás és a fáradékonyság, illetve nemhogy hiztam volna, meg fogyatam is. Doktornő adott nekem szelént, illetve mondta, hogy fél év múlva csináljunk meg egy vérvételt.

Viszont az ún. szabad hormonjaim teljesen jó szinten vannak, és maga a vérkép (teljes vérkép vizelettel) tökéletes.

Szerintetek ez mitol lehet? Volt/van valaki hasonló helyzetben?



2020. febr. 3. 20:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Hipochonder vagy. Foglald el magad, és ne rágódj totálisan fölösleges dolgokon. Ha fogyókúra nélkül fogytál, akkor nincs figyelemre érdemes alulműködésed. Mennyi a TSH-d?
2020. febr. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"Viszont az ún. szabad hormonjaim teljesen jó szinten vannak, és maga a vérkép (teljes vérkép vizelettel) tökéletes"

Most akkor hogy is van ez?

A teljes vérkép tökéletes (abban benne van a TSH is), akkor hogy jött ki az alulműködés?

2020. febr. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

nem tudom, nekem túlműködés van, de több évig nem sikerült rájönni orvosoknak hogy miért.


végül mint kiderült, nekem a streptococcus pneumoniae baktérium egyik jóindulatú alfaja miatt működik túl a pajzsmirigyem.


(ami azt jelenti hogy nekem egy kicsit nagyobb az átlagosnál)


Nekem se kezelik, mert pont annyira nagyobb hogy még elfogadható.

2020. febr. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A TSH 4,50-ig jó és nekem 6,7.

Ezen kívül a vérképen tényleg minden jó. A doki mondta hogy ez alulműködés, és hogy fél év múlva nézzük meg újra.

Én igazából nem aggódom túl a dolgot, viszont a doki mondta, hogy ha gyereket akarok majd, ez akkor lesz gond, ugyanis akkor 2 alá kell vinni. De ameddig nem akarok babát addig nem szükséges kezelni.

2020. febr. 3. 20:46
 5/7 A kérdező kommentje:
És fogyókúra nélkül fogytam, de ezt el is mondtam az orvosnak.
2020. febr. 3. 20:48
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A pajzsmirigy alulműködés oka általában ismeretlen. A 6 feletti TSH kóros, de ha az T3 és T4 rendben vannak, akkor valóban az az ajánlás, hogy szelént kell szedni, és pár hónap múlva kontroll.
2020. febr. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Tanulatlan hozzá nem értő orvos.

Nekem már 3 feletti értékre hormonpótlást adtak,mert 2,5nél húzták meg a határt és ezt nem egy endokrionológus mondta.

Neked 6 felett van,és tümeteid vannak. Fáradékonyság hajhullás bizony a pajzsmirigytől lehet. Válts orvost,és ne kísérletezgessen. Nem vagyok nő,férfi vagyok rájuk is állítólag ez az ertek vonatkozik.

2020. febr. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!