Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől lehet alacsony a vas...

Mitől lehet alacsony a vas szintem?

Figyelt kérdés

Nagyon el vagyok keseredve. Már sokadjára megyek az orvoshoz éves vérvételre és ismét előjött ez...


Bár érzem magamon, hogy állandóan fáradékony vagyok (persze ennek szerintem lelki oka is van)


Szóval most elég gáz 7,8 a vasszintem és 14-től jó. Kaptam rá vastablettát, ehhez vettem C vitamint is (az orvos nem mondta hogy kellene mellé, én néztem utána). De ez meg egy idő után tönkreteszi a vesét, én meg minden évben nyomatom. Tavaly székletet is kellett adnom. 3 éve voltam ilyen vastagbél tükrözésen is. Járok rendszeresen orvoshoz. De igazából az zavar, hogy a doki nagyon a kajára fogja.

Minden nap eszek húst, csirke vagy disznóhúst jó étvágyam van. 173 cm hez 70 kg vagyok, sportolok focizok. Szedek még Omega 3 kapszulát, és Magnéziumot (+B6+D3).

Az a gondom, hogy a belsőséget nem bírom. Próbáltam már olvasni a témában, de sajnos annyira fos ez az egész, mert ugye számolgattam, hogy miből mennyit kéne, de vagy ami fedezné (marhahús) abból rohadt drága lenne minden nap enni, vagy ami növényi az meg nem hasznosul megfelelően. Mindenesetre pontos mennyiséget sehol nem látok úgy mint hogy 2 db vastabletta naponta. Mert hát ha tudnám akkor megcsinálnám.

De ilyen közhelyek hogy "egyél céklát" oké professzor úr, de hányszor egy héten? és milyen mennyiséget?

egyébként a húsfogyasztásnak is sok hátránya van, de annak is ha nem eszel húst. Szóval ez az étrend dolog elég sokszor lehoz az életről.


Visszatérve a véreredményhez, tavaly májusban éppen jó volt már a vas szintem, azóta meg rohadt sokat csökkent most van szerintem életem során a mélyponton, igaz én is mélyponton voltam pont akkoriban amikor mérték, mert hát akkor küldtek el a munkahelyemről, és alig ittam vizet, meg tényleg nem figyeltem a dolgokra még annyira sem mint eddig. Persze ez nyilván nem okoz 14 helyett 7,8 eltérést. :(

Még elég sokat maszturbálok, ez nem tudom számít e valamit, de amikor nem melóztam naponta 3-4 szer is, mióta újra van munkám így is azért 2-3 naponta egyszer igen.


27 F



2020. febr. 23. 00:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Teljes kivizsgálás kell, mi okozza. Családban volt ilyen, lappangó gyulladás volt az oka.
2020. febr. 23. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ne keverj ide szexuális bűntudatot (úgy tűnik, az atyának sikerült ezt jól elültetnie benned!), semmi köze hozzá és nem bűn. Sok embernek van vashiánya. Marad a vaspótlás, keress itt rá a gyakorin, hogy milyen szer vált be másoknak. Egyébként én 2-t találtam férfiaknál alsó normálértéknek.
2020. febr. 23. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
12-t
2020. febr. 23. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
miből áll a teljes kivizsgálás?
2020. febr. 23. 08:59
 5/5 anonim ***** válasza:
Visszatérő vashiányt vagy a nem megfelelő vasfelszívódás okoz (ez lehet gasztroenterológai eredetű, illetve táplálkozási hiba - ha eszel húst,akkor nem valószínű,hogy a rossz táplálkozás miatt van.) ,vagy az,hogy valahol veszíti valaki a vért - ezt nőknél gyakran a menzesz okozza. Ha visszatérő vashiányod van,akkor ismét kéne egy széklet vér, és vizeletvizsgálat, és egy ismételt gasztroeneterológiai vizsgálat,ami nem csak vastagbél-,hanem gyomortükrözést is kell,hogy tartalmazzon. Valamint célszerű beutalót kérni/elmenni haematológiára.
2020. febr. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!