Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tennétek? Koronavírus

Mit tennétek? Koronavírus

Figyelt kérdés

Munkahelyemen az egyik kollègám külföldön járt kiküldetésben pár napot (Németo-Svàjc-Franciaországot is megjárta nagyjából). Egy szobában ülök vele. Van egy mitrális prolapsus nevű jóindulatú szívzűröm,aminèl inkàbb stressz esetén van magas pulzusom,illetve véres dolgoknál antibiotikumot kell kapnom,plusz "visszafolyás" van a szivbillentyűimen,minimális egyébként,idén ellenőriztèk újra. Egyébként mindennapokban nincs bajom.


Nem szeretném elkapni tőle a betegséget,mert láz esetén 120-as pulzust is tudok produkálni és lázas típus vagyok felnőttként is.Szedek vitamint

Nem értem miért nem teszik home office-ba 2 hétre (van a cégnél,megtehetnék),most arra várnak hátha vki elkapja? Nem én szeretnék home office-ba menni helyette,mert neki kérne.Lehet nekem meg se adnák,de itt neki kéne,mert ő ferzőzhet

De az osztályunkon 80% röhög a koronavíruson. Nem azt mondom,hogy pánikolni kell,de necces területről érkezőnél miért nem lehet home office? Multiról van szó.

Mivel érvelnétek a főnöknek?


2020. márc. 1. 09:43
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
48%
Utcára mész néha? Autóbalesetben több az esélyed meghalni?
2020. márc. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Hozzátenném másfél hete voltam beteg, a szervezetem még nincs a toppon, ezért is tartok tőle annyira.
2020. márc. 1. 09:49
 3/23 anonim ***** válasza:
49%
Vihar a biliben
2020. márc. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
46%
Menj te home officeba! Vagy táppénzre a hülyeségeddel!
2020. márc. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
38%
Semmivel. kezd fárasztó lenni ez az örökös pánik. Mit nem akarsz elkapni? Honnan veszed hogy beteg a kollégád? ugyanis ha nem beteg akkor arról szól mindössze az érvelésed, hogy ok nélkül el akarod marni azt akivel egy szobában vagy.
2020. márc. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

1/2, igen megyek, mégegyszer leírom: krónikus jóindulatú szívbajom van,kollégámmal 12 nm szobában ülök, aki 3 fertőzött országot ois végigjárt? másfél hete voltam beteg, még mindig nem vagyok toppon.

A szívzűröm miatt láznál nagyon magas a pulzusom,vérnyomásom,tudom,mert mérték már,mivel volt már olyan influenza járvány régen, amikor nem ment le a lázam és kijött az ügyelet és ő mondta,hogy nálam muszáj csillapítani a lázat,mert a szívemnek nagyon nem tesz jót,hogy óràkig 160/90,120-130-as pulzus.

2020. márc. 1. 09:54
 7/23 anonim ***** válasza:
46%
Nem paráznék, mert azzal valóban ártok a szívemnek.
2020. márc. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
38%
A kollégád köhög? Lázas? Fáj a torka? Mutat egyáltalán betegségre utaló tünetet? Ha nem, ne pánikolj. Vagy ha ennyire hipochander rettegő vagy, menj te home office-ba.
2020. márc. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
A cégnèl már érvényben van,hogy Olaszországból és Ázsiából jött embereknél 2 hét karantén otthon, nem jöhet dolgozni,ennyit arról, aki lehülyézett....,pedig "csak" kb 30-40-en haltak meg Olaszországban? Semmiség,az utakon többen meghalnak ugye... Bocs,hogy két hete kva beteg voltam és nem akarom a legyengült szervezetemet újra kitenni betegségnek. Főleg,hogy olyan kisvárosban is járt, ahol aznap és másnap fedeztek fel pozitív koronavírusost.
2020. márc. 1. 09:58
 10/23 anonim ***** válasza:
57%
Akkor meg pláne mit nyavalyogsz? Nem értem mi a kínod ha a cégnél megvannak a megfelelő biztonsági intézkedések.
2020. márc. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!