Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Refluxtól lenne a nem múló...

Refluxtól lenne a nem múló köhögés?

Figyelt kérdés

KB. 3 hete volt egy hörgőgyulladásom. Kaptam rá szurit is és mivel nem sokat javult, így még szájon át is egy 3 napos antibiotikumos kúrát, illetve 2 üveg köptetőt használtam el. Ezek ellenére megmaradt a kínzó köhögés. Az amúgy is erős refluxom az antibiotikum és a

Szirup miatt durván felerősödött. Szinte érzem a savat a nyelőcsövembe liftezni. Ha böfögnék egyet, a számig jönne. A problémám, hogy nem múlik a köhögésem. Reggel köpetes (fehéres-sárgás), délután este pedig száraz és addig képes ingerelni, míg el nem kezdek hányni is(savat nagyrészt) . Aztán jön egy megkönnyebbülés és elmúlik a köhögés. Illetve akkor is enyhül, amikor sikerül a kicsi sárgás köpetet felköhögni. Viszont ez nagyon nehezen megy. Úgy össze kínoz. Inhalálok minden nap szinte. Voltam vissza pulmonologushoz a héten, hallgatott több percig, azt mondta nem hall zorejt és semmi olyat, ami arra utalna gond van a tüdőnél. Röntgent nem készített.

Allergia gyógyszert szedem, mert van allergiám is. Viszont az sem csökkenti a köhögést. Így már a refluxra gondoltam, hogy esetleg az tesz rá erre az egészre egy lapáttal.

Már úgy bele vagyok fáradva ebbe a köhögésbe. Most is érzem sok a savam nagyon, hiába vettem be gyógyszert és salvus vizet is ittam. El is kezdődött a köhögés, ami már öklendezésbe megy át. Reflux miatt lehet a hörgőkbe sárgás fehéres váladék? Vagy még a hörgőgyulladásnak maradványa? A torkomon is folyamatosan termelődik a váladék a sav miatt. :( Már nem tudom mit tegyek. Jövőhét keddre kézműtétre vagyok előjegyezve, de így kétlem megcsinalják ha így köhögök. :(Viszont pulmonologus azt mondta ő nem látja akadályát, mert nincs a tüdővel gondom.


2020. márc. 5. 01:10
 1/1 anonim ***** válasza:
Lehet attól is igen sajnos. Háziorvos tud felírni rá PPI-t. Ha a reflux miatt van, akkor kb. Két hét szedés után kiderul nagy valószínűséggel, ha a panaszok javulnak. De nyilván jó lenne egy gastroenterologiai konzultáció is.
2020. márc. 5. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!