Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Magnézium készítmények felsziv...

Hyper89 kérdése:

Magnézium készítmények felszivodasi arányok és mi mennyit tartalmaz, pontos info?

Figyelt kérdés
Könnyíteni szeretnek én se tudom már pontosan utána olvasgattam mi mennyit tartalmaz , és össze vissza írja mindenki pl a magnoslovnal valaki 300mg körüli felszivodasu magneziumot ir valaki 67 mg ot ... nos melyik az igaz ?

2020. márc. 7. 22:17
 1/5 anonim ***** válasza:

A Magnosolvban 365mg elemi magnézium van, a honlapjuk szerint.

[link]


Azt szerintem nem várd, hogy valaki összeírja neked a piacon kapható 150 féle magnézium készítményt egy összehasolnító excel táblában.

2020. márc. 7. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ja persze nem úgy ertettem a lényegesebb nagyját , mindenki képben legyen engem is erdekel speciál ez , hogy mi mennyi van benne ez a felszivodas stb arányok egy pár termekben ami köztudottan jobb mint a többi . :)
2020. márc. 8. 02:16
 3/5 A kérdező kommentje:
Csak ez a magnoslov megtévesztő .,.. bonyolult valaki úgy írja hogy a 350 már a citrat tartalom valki azt mondja hogy 350 citrat lesz a 670 karhonat és 342 oxidbol.... és ugye. A citrat 16% 90% felszivadas akkor 350 olyan 66 mg tiszta magnézium ? Most nem értem ...... a honlapon írják hogy 350 ... a napi bevitel 100% ..... közben meg ha 66 mg valóban akkor totál nem a napi bevitel 100% ...... ?!
2020. márc. 9. 17:06
 4/5 A kérdező kommentje:
Akkor a magnii citrici 500 as vagy mi az ugye 80 körüli magnézium .. akkor már az is jobb ennél a magnoslovnal .
2020. márc. 9. 17:09
 5/5 Ignis Subdialis ***** válasza:

A Magnosolvban 365 mg tiszta magnézium van és ha jól feloldódik a vízben, akkor magnézium-citrátban lesz a 365 mg magnézium. Ha szárazon eszed meg, akkor elég kevés hasznosulna belőle, mert az oxidból kb. semmi nem szívódik fel, a karbonátból meg csak egy kevés. Így működnek a pezsgőtabletták is, hogy rossz felszívódású magnéziumvegyületeket reagáltatnak citromsavval oldódás közben és jó felszívódású magnézium-citrát keletkezik a katasztrofális felszívódású magnézium-oxidból vagy -karbonátból. Ha már kristálytiszta az oldat - nincs üledék az alján - akkor az már jól felszívódó magnézium. A magnézium nem vész el, úgyhogy az félreértés, hogy az általad megadott mennyiségű magnéziumvegyületekből 350 mg magnézium-citrát keletkezne. Ehelyett 3219 mg magnézium-citrát keletkezik, aminek a tiszta magnéziumtartalma továbbra is 365 mg.

A százalékos felszívódási arány csak egy nagyon durva közelítés, mert a felszívódás ugyan elsősorban a vegyülettől függ, másodsorban erősen beleszólnak egyéni jellemzők is. Pl. felszívódási problémák a bélben.

Egyébként az összes magnézium-citrát (tehát a magnesii citrici is) 11,34% magnéziumot tartalmaz (tehát 57 mg tiszta magnézium a magnesii citriciben, azaz nem egészen lehet összevetni a Magnosolv 365 mg magnéziumával).

Ez a "köztudottan jobb, mint a többi" egy agymosás. Ha két készítményben ugyanaz a magnéziumvegyület van, mindkettő tabletta kiszerelésben, ugyanannyi magnéziummal, nagyon csekély valószínűséggel van köztük bármilyen különbség. De tudom, mire gondolsz, arra hogy pár magnéziumkészítményt reklámoznak, a többit meg nem. Mondok pár példát:

MagneB6 tabletta - magnézium-laktát a hordozóvegyülete, 48 mg magnézium van benne, egységára ~78 Ft/100 mg. REKLÁMOZZÁK...

Innopharma magnézium-laktát+B6 tabletta - magnézium-laktát a hordozóvegyülete, 50 mg magnézium van benne, egységára ~35 Ft/100 mg. NEM REKLÁMOZZÁK

Vagy

Magnesii citrici - magnézium-citrát a hordozóvegyülete, 57 mg Mg van egy tablettában, orrba-szájba írják fel az orvosok, receptre 43 Ft/100 mg.

Átlag bolti magnézium pezsgőtabletta - magnézium-citrát a hordozóvegyülete, 200-400 mg Mg van egy tablettában, 5-10 Ft/100 mg.

Magnerot - a csapból is ez folyik - magnézium-orotát a hordozóvegyülete, 32,8 mg van egy tablettában, 158 Ft/100 mg. Sajnos ennek tényleg nincs olcsóbb alternatívája, egyelőre nincs másban orotát.

De ez egy csodálatos dolog, hogy nem elég, hogy az emberek önként és dalolva kifizetik a többszörös árat egy termékért, azaz gyakorlatilag a reklám a cégnek semmibe nem kerül, még hisznek is benne, hogy "jobb" a termék a dettó ugyanolyan, csak épp nem reklámozott terméknél! :D

2020. márc. 10. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!