Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hashimotoval milyen szépészeti...

Hashimotoval milyen szépészeti cuccok megengedettek?

Figyelt kérdés

Olyan emberek tapasztalatát várnám, akinek van ilyenjük, vagy ismernek valakit, akinek van hashimotoja.


Olvasgatva az interneten utalnak rá, hogy bizonyos hozzávalók nem igazán tesznek jót a pajzsmirigy problémásoknak, viszont másik oldalról meg száraz a bőrös, mint a Szahara.


Tudtok márkákat? Tapasztalat? Bármi? Köszönöm előre is!


2020. márc. 7. 22:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom pontosan mire gondolsz. Eüs vagyok és Hashimotos de soha nem hallottam még ilyen dolgokról.. az endokrinológusom sem intett óva semmitől. (Max a jódozott sótól).
2020. márc. 7. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha a pajzsmirigy gyógyszered jól van beállítva, akkor nagy valószínűséggel nem extrém száraz a bőröd.

Nekem a kozmetikumokra nem mondott semmit a doki.

Alapvetően a + jód bevitelt kell hashimoto esetén kerülni, de megmondom őszintén nem hinném, hogy a kozmetikumokban lenne + jód, pláne nem bőrön át felszívódó...nem tudom.

2020. márc. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Minden megengedett, ami a többeknek is.


"Olvasgatva az interneten utalnak rá," itt kezdődnek a bajok. Nem jó helyen olvasgatsz.


Olvasgatva az interneten olyat is találsz, hogy idd meg a saját vizeleted, és minden baj elmúlik. Attól remélem nem iszod meg.

2020. márc. 7. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Olvasgatva az interneten olvastam tudományos tanulmányokról, ahol bizonyos alapanyagokat összekötésbe hoztak hormon problémákkal. Úgyhogy nem mondták, hogy igyam meg a vizeletem.

[link]

[link]



Amúgy meg még csak 2 hónapja diagnosztizáltak, szóval száraz a bőröm. És az viszont köztudott, hogy a bőr az egyik legnagyobb szervünk és rajta keresztül sok minden felszívódhat a testben.

2020. márc. 8. 09:30
 5/5 anonim ***** válasza:

"Further research is needed for confirmation and to determine the potential clinical and public health significance of these findings."


Ez azt jelenti, hogy nem biztos semmi, további kutatás szükséges. Szó nincs arról, hogy bármi gond is lenne a kozmetikumokkal.

2020. márc. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!