Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Baj, ha egyszerre ennyi...

Ékszerteknős455 kérdése:

Baj, ha egyszerre ennyi vitamint veszek be?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tinédzser lány vagyok, aki vitamin hiányban szenved. Édesanyám amióta ezt megtudta megszállottan tömköd minden gyógyszerrel és vitaminnal. Először nem akartam bevenni, tekintve, hogy akkor még 12 féle vitamint akart belém tömni, ami szerintem azért túlzás, főleg egyszerre. Most csak 4-et szedek, naponta, ebben állapodtunk meg. Maltofer vastablettát, C vitamin rágótablettát, D vitamin, ill. multivitamint kapok, ébredésem után pár órával. Megjegyezném, hogy mivel 1 hete megfáztam, elég komolyan veszi, üvölt, ráadásul nem megy el addig, amíg biztosan be nem veszem, le nem nyelem a tablettákat. Anyám nem gyógyszerész, pláne nem orvos, 1 éve kb. megint jól tele akart tömni, mert a rosszulléteim vitamin hiánya utalnak, de később kiderült, hogy már másfél hete influenzás vagyok és a rosszullét a 39,8 fokos láz miatt volt, ami végigkísért az iskolában. Szóval, alapból nem bízok a "tudásában".


Amióta elkezdtem szedni az antibiotikum és Normaflor mellé, furcsán érzem magam. Olyan a szájízem, mintha vegyszert ittam volna, mintha egy doboz tusfürdő lenne a napi kaja bevitelem. Emellett napok óta megy a hasam, szurokszerű anyagként távozik belőlem az, amit még aznap ettem. Ha éppen nem tudok kimenni, mert annyira görcsölök, akkor addig van hányingerem, ameddig vagy ki nem adom vagy tényleg elhányom magam.

Édesanyám azt mondta, hogy biztosan mástól van, nem kellene felfújnom a dolgot. Mivel a doktornő hétvégén nem nyit ki, illetve szabadságra ment - magyarul nincs rendelés még ki tudja meddig -, így megkérdezem itt, hátha van valakinek valami tapasztalata vagy többet tud, mint Én.


Előre is köszönöm a válaszokat, további szép napot/estét kívánok!


2020. márc. 9. 05:56
 1/4 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy soha nem voltak ilyen tüneteim, még a hasmenésem se zajlott le úgy, hogy egy szénné égett darabra nem hasonlítana az, ami éppen kijött belőlem. Ill. antibiotikumra sem reagáltam soha rosszul, nem éreztem a mellékhatásait.
2020. márc. 9. 06:02
 2/4 anonim ***** válasza:

A vízben oldódó vitaminok nem okoznak problémát, ott a felesleget kipisiled.

A zsírban oldódó vitaminok és a vas necces lehet, de csak ha túladagolod. Pl. több olyat szedsz, amiben benne van.

2020. márc. 9. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A vas színezi el a székletet (írtad hogy milyen színű), legalábbis több vastabletta betegtájékoztatójában olvastam ezt anno. Amint látom, a tiéd is írja. Ettől függetlenül jó lenne vérképet nézetni, a vastabletta sem mindegy meg az sem, hogy melyik tablettából mennyi vas szívódik fel, mert a többi kiürül.

Anyukádat nem lehetne rávenni arra, hogy vérkép alapján háziorvos javasoljon valamit? Mégiscsak ő tanulta, ő foglalkozik ezzel.

2020. márc. 9. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ!

A vérképen semmit nem mutatott, egy rakat vizsgálaton voltam a kardiológus miatt, de Ő sem talált semmit. Letudtak annyival, hogy vitamin hiányom van.

Talán csak eldurvult a betegségem, várok vele egy kicsit, hátha esetleg csak mellékhatás

2020. márc. 9. 07:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!