Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Érdemes a dédiknek megvenni/be...

Érdemes a dédiknek megvenni/beadatni a BCG oltást?

Figyelt kérdés
Lehet egyáltalán? Olvastam, hogy jó a vírus ellen, legalábbis gyengébb lesz a lefolyása
2020. ápr. 6. 09:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Ezt a csecsemőkorban beadott oltásról gyanítják. Sajnos idős korban simán működhet másképp... Meg az is valószínűsíthető, hogy az oltás után idő kell, mondjuk hónapok, mire a pozitív hatás jelentkezik.
2020. ápr. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Még az sincs tisztázva, hogy hónapok vagy évek alatt hat-e ilyen formában.
2020. ápr. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
71%

Annak valószínűleg semmi értelme nem lenne, hogy most gyorsan beadják nekik. Sőt, ugye azt mindenki tudja, hogy a védőoltás egy legyengített vírus, amit a szervezetbe juttatnak, hogy az immunrendszer "tanuljon".


Egyrészt nem tudom, egy dédi szervezete erre már hogyan reagálna, nem ettől lenne-e épp rosszul, másrészt egy oltás néhány napra mindenkit, még a csecsemőt és az életerős fiatalt is legyengíti. (Nem véletlenül nem lehet beadni oltást akkor, amikor valaki amúgy is épp beteg.)


Pont nem erre van az időseknek most szükségük, mert ha azalatt a pár nap alatt kapja el a koronavírust, akkor van csak az igazán baj. Az oltás meg egyébként is kb. 2-3 hét után kezdi csak a hatását kifejteni, szóval ez - legalábbis az én laikus logikámmal (nem vagyok orvos - totál öngól lenne.

2020. ápr. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Kísérleteznek ugyan vele, egészségügyi dolgozóknak adják be olyan országokban, ahol nem volt kötelező az oltás, de még nem bizonyították egyértelműen a szerepét. A dédi gondolom már 80-90 éve körüli, szerintem nem kellene rajta kísérletezni, inkább maradjon otthon és ne látogassák olyanok, akik ki lehettek téve a fertőzésnek.
2020. ápr. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#3 A BCG nem vírus, hanem egy baktérium

[link]


A felturbózza az alap immunitást.


Állatkísérleteknél, pont a vírusvakcinák kutatásában adják kísérő vakcinaként, hogy fokozza és gyorsítsa az immunválaszt és éberebbé tegye az immunrendszert.


Sok a kérdőjel, elméletben 20 éves korig véd a tuberkolózis ellen, viszont lehet idős korra is megmarad ez az immunrendszer tréningezettsége.


Némi kockázata is van, pl időseknél nem tudom mi történne ha beadnák...


EÜ dolgozókat most oltják tömegesen, ha jól tudom Magyarországon is.


Magánban nem tudom egyáltalán lehetne-e... mivel minden kontakt munka tiltott

2020. ápr. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem minden oltas legyengitett virus...

Es ne adjatok be, ha segitene mar mondtak volna, arrol sincs kutatas h bizonyitottan segit.

2020. ápr. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igen, ezek az aggályaim nekem is. A dédi (nekem mama) 75, egyik betegesebb (cukor), másik fitt, állatokat tart, bicajozik.

Abban sajnos nem vagyok biztos, hogy megmondanák, ha védene... vagyis amíg csak 98% nem 100%, hogy tényleg védettséget ad, addig nem is mondhatnák, szerintem.

Nem találkozunk, de nehéz. Egyikükkel novemberben találkoztunk utoljára, mert betegek voltunk, utána gyógykezelésen volt, most ez... pedig nem lakunk messze :( de persze, nem megyünk, nem kockáztatunk, csak próbálnám keresni a megoldást :/

2020. ápr. 6. 18:37
 8/8 anonim ***** válasza:
Mindenki keresi a megoldást, de sajnos még senki nem találja. Kitartás! Azért videótelefonálni tudtok? Ha akad egy használaton kívüli leharcolt notebookotok, a Zoom elég sovány hardverkövetelmény mellett is elfut (a 10+ éves régi notebookom is viszi). Persze egy idős embert még egy ilyen egyszerű eszköz használatára se könnyű megtanítani, ha nem állhatsz mellette, csak telefonon instruálod. Bőven érdemes még hozzálátni, mert sajnos előreláthatólag a személyes kontaktusokat még jóideig vissza kell fognunk.
2020. ápr. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!