Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Doktor véleménye a vírusra,...

Doktor véleménye a vírusra, hogy túl van reagálva?

Figyelt kérdés
Beszéltem 65 éves ismerőssel. Lebaxott szinte, hogy túlreagálom fiatalon (37 vagyok). Szinte elszégyeltem magam. Oda kell figyelni egymásra stb stb. Ezeket mondta. Tisztára nem tudom már mi legyen. Menjünk munkába emberek közé vagy nem?
2020. ápr. 6. 19:39
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
88%

Majd amikor lekapcsolják a gépről, mert 60 év felett harctéri triázs lesz, akkor is elbagatelizálja?


Oszt meg hogy gondolta hogy "vigyázzunk egymásra?"


Vén bolond az ilyen.

2020. ápr. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
De ő háziorvos erted? Most ha ő mondja és megindokolja akkor mit tegyen az ember? Tényleg krónikusok halltak meg eddig.
2020. ápr. 6. 19:45
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Azert, mert az ismerosod nem egeszen normalis, te meg legyel az.
2020. ápr. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként lehet menni dolgozni, de ha 40 év felettikkel laksz, főleg 65 év felett... akkor már komolyan el kell gondolkozni a szeparáción.


Fiatalon is görény tud lenni a COVID, szóval jobb elkerülni amíg lehet.


Ha tudsz kérj home office-t, de ha lehet menni dolgozni akkor menj amíg tudsz. Főleg ha egyedül élsz, vagy fiatal családként.


Elmész kocsival melózni, FFP2-3 maszkban vagy egész nap, és fertőtlenítesz ethanollal folyamatosan. 2 métert tartani melóban is.

2020. ápr. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Igazából veszélyes, hisz gyorsan terjed és nagy embertömegeket képes megfertőzni és aki idős, vagy krónikus beteg, netán olyan betegsége van, amiről még maga sem tud, nos őket megöli, megölheti. Lehet azt is, akinek semmi ilyen betegsége nincs. Tehát igen is foglalkozni kell vele. Viszont ugyanakkor ott van még ezer másik megfázásos tüneteket okozó vírus, amibe ezek az emberek ugyanúgy belehalnának, ha elkapnák. Itt a gond az, hogy ez nagyon gyorsan elterjed, nem gyors lefolyású, ezért veszélyes.
2020. ápr. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

A mi háziorvosunk pár hete még azt mondta "médiahiszti az egész".


Nem nevezem melyik kerület, de egy kollégám háziorvosa pedig január végén hazaküldött egy beteget Wuhanból hazaérkezve! Majd írt egy emailt a rendelőben aznap űlőknek, hogy két hétig ne menjenek dolgozni, mert Kínából jött haza betegen az illető...de azért hazaküldte teszt/kórház nélkül 😃 lehet nem volt covidos, de akkor is rohadt nagy elvi hibát vétett.

2020. ápr. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Nincs a frontvonalban, ezért nincs rálátása erre az egészre. A 65 év feletti háziorvosokat kivették a "korona elleni" harcból. (Tehát: ők nem lesznek bevetve, mivel veszélyeztetettek. Ugyanez igaz a 3 év alatti gyerekkel rendelkező illetve krónikus beteg orvosokra)


Az én háziorvosom egy nagyon jó szakember (sebész is), soha nem szokott parázni, de őszintén elmondta, hogy vegyük ezt a vírust komolyan.

Igaz, hogy az emberek többségén tünetek nélkül átmegy, de sokan lesznek (fiatalok is), akiknek nagyon fájdalmas lesz (illetve már most az).


vegyük komolyan a helyzetet.

2020. ápr. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Ő ezzel érvelt, hogy ő is akkor hagyja a praxisát a fenébe? Mert ő dolgozik. Ő sem, és fiatalok sincsenek veszélybe kivéve ha kronikus betegsege van. Meg kell fogni és becsulni a munkát stb... ezt akkor tudja az ember utólag majd ha látszik, hogy let e valami.... én egyedül élek, de munkatársaim 37,36, és 51 évesek kb 1- 1.5 m re ülünk egymástól. Nem tudom eddig azt hittem jól gondolom, most megint elbizonytalanított ez.
2020. ápr. 6. 19:55
 9/22 anonim ***** válasza:

Ha ő bevállalja a praxisát szíve joga. Örüljünk neki.


Szerintem nálatok nyugodtan bemehetsz dolgozni. Max a középkorú kolléga lehet kicsit nagyobb veszélyben. Ha esetleg dohányos, vagy immunbeteg...


Nálunk sajnos sok ilyen kolléga van és bejárnak dolgozni, annak ellenére hogy sok a beteg már.

2020. ápr. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Jobb lett volna úgy làtom nem is nézni Tv-t. Ennyi erővel szinte mehet a kukába a 3 hét karantén mert mit izélek fiatalon?
2020. ápr. 6. 20:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!