Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Arcidegbénulásom van?!

Arcidegbénulásom van?!

Figyelt kérdés

Orvoshoz nem jutok el a közeljövőben, - nem is vagyok benne biztos, hogy a jelenlegi felfordulásban komolyabban foglalkoznának velem, de nagyon aggódom. 😰🤯


Már két hónappal ezelőtt is éreztem egy nagyon fura érzést: nem fájt a fejem, de nagyon fura érzésem volt, - mintha valami vízágyon lebegnék, rángatóznék. Abban a hitben voltam, hogy magnéziumhiányom lehet, így elkezdtem szedni.

Nem sokkal később 3 nagy méretű, pattanás szerű képződmény jelent meg az arcomon különböző pontokon, mindegyik ugyanazon az oldalon.

Azóta már elmúltak, abban a hitben voltam, hogy nem jön vissza ez a fura érzés, de mintha rángatóznának az idegeim, lüktet, pumpáló érzés, - ezt főleg a jobb ajkam csücskénél, illetve az arccsontom vonalában, - különösen azon a ponton, ahol a legnagyobb képződmény helye volt. Mintha egy bogárfarm lenne az arcomban, és az lenne a “bázis” hely. Tudom, bizarr, de így tudom leírni. Nagyon fura, rettenetesen rossz érzés.

Egyelőre nem látok durva, szemmel látható elváltozást: tudok mosolyogni, akaratlagosan mozgatni az arcom különböző pontjait, de rettegek, hogy mi lehet ez, és nem akarok nagyon durva dolgokra gondolni.

Ha bénulás lenne, nem tudnám mozgatni, igaz? De akkor mégis mi ez?

... Pár napja pedig hírt kaptam..., hogy egy távoli ismerősöm párját (akit igaz, nem láttam már évek óta, de egy településen élek vele), jelenleg arcidegbénulással kezelik. 😳 Ahogyan utána olvasgattam, elég hasonlóan a tünetek, és tudtommal létezik fertőző verzió is.

Nem tudom, mit tegyek. Mennyire valószínű, hogy ez az? Mitől lehet ez?

Nem szeretnék egész életemben aszimmetrikus vagy behorpadt fejjel élni. 😢😰😷



2020. máj. 9. 17:07
 1/3 anonim válasza:
Ne képzelj be magadnak hülyeségeket! Izom rángatózás, izomgörcs a magnéziumhiány jele. Ha nem múlik akkor mindenképpen menj el egy ideggyógyászhoz, de a legfontosabb, hogy NE olvasgass utána ilyeneknek mert beképzeled magadnak.
2020. máj. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Lehet akar sima tikkeles is. Nekem a szemhejam szokott neha, ha faradt vagyok vagy ehes. De termeszetesen a magneziumhiany is okozhat ilyet. Valoszinu azert erzed mar erosebbnek a tuneteidet, mert ezekre koncentralsz. Nem tudnad egyebkent mozgatni, jol gondolod. Egyik ismerosomnek is volt, es egyebkent jol kezelheto allapot.
2020. máj. 10. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.

Harmadik napja szedek Milgamma N-t és magnéziumot is, - még nem tökéletes, de minden nap érzem, hogy folyamatosan javul.

Már nem olyan intenzív és “mélyről jövő” az a bizonyos remegés.

Bízom benne, hogy mielőbb elmúlik teljesen.

2020. máj. 12. 19:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!