Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tényleg nem lehet semmiképp...

Tényleg nem lehet semmiképp se vért adni ha nem vagyok 50kg felett?

Figyelt kérdés
Azt hallottam hogy 50kg alatt nem lehet adni. Mivel nagyon alacsony vagyok(154cm) sehog nem tudnék és nem is szeretnék 50kg vagy afölé hízni, de ebben a magasságban a súlyom egészséges és én is egészséges vagyok, de nem érem el az 50kilót. Így sem adhatok vért? 20 éves nő vagyok.

2020. máj. 19. 12:56
 1/2 anonim ***** válasza:
57%
Nem adhatsz vért 50kg alatt. Én 151cm magas vagyok, jelenleg 53-55kg testsúllyal, és teljesen egészséges vagyok ezzel a magasság-testsúly párossal, megjegyzem, 50kg alatt sovány voltam.
2020. máj. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem adhatsz, mert a kis súlyod miatt nem mernek levenni tőled egy egész adagot (ami 450 ml, ha jól emlékszem). Elvi lehetőség lenne arra, hogy aki 50 kg-nál kisebb súlyú, attól kisebb vérmennyiséget vegyenek le véradáskor, de ezt a gyakorlatban nem szervezik meg, az egész rendszer a 450 ml-es adagra van beállva (más országban talán lehet ilyet, arról nem tudok).
2020. máj. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!