Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Felszívódási zavar? enzimhiány...

TSZXFRD kérdése:

Felszívódási zavar? enzimhiány? Alhasi fájdalmam van lassan fél éve.

Figyelt kérdés
Sziasztok! 17 eves srac vagyok, a problemam decemberben kezdodott es azota folyamatosan jelen van (marmint a fajdalom), alhasi fajdalmam van ules kozben bal oldalt erzem leginkabb, nem szuros,nem ego erzes,hanem tompa fajdalom. Surun vagyok felpuffadva, nyalkas a szekletem, nincs szekrekedesem, se hasmenesem. Olvastam ezzel kapcsolatos dolgot az egyik weboldalon, ami ezt irta: “ Felszívódási zavarok és enzimhiány (például tejcukor) miatt is kialakulhatnak alhasi görcsök, azIBS(irritábilis bél szindróma) pedig többnyire puffadással, alhasi görcsökkel, és nyákos széklettel jelentkezik.” nekem ugyan ezek a tuneteim. A fajdalom nem allando, ha elmegyek szekelni, utana teljesen elmulik a fajdalom, es ez a fajdalom egy 10-es skalan korulbelul olyan 5,6. Elmentem vele orvoshoz, de nem teljesen komplett itt az orvosunk es hasfogot irt fel, es egy kenocsot amit a vegbelnyilasomnal kell hasznalnom (aranyerre van..). Ezek a tuneteim. Eloszor nagyon kikeszitett, rakra is gyanakodtam, de annak tunetei teljesen mas mint az enyem. Ezen kivul egeszseges vagyok, nem dohanyzom mint a tobbi tini, soha nem ittam, sportolok mindennap futok, hetente 5x kondizok. Ha valakinek van valami otlete, hogy mi bajom lehet, es le irna, nagyon megkoszonnem!
2020. máj. 22. 12:43
 1/2 A kérdező kommentje:
Es a csaladban senkinek se volt ilyen problemaja! Soha!
2020. máj. 22. 12:44
 2/2 anonim ***** válasza:

Lehet egy egyszerű ételallergia/intolerancia.

Kérj a háziorvostól egy beutalót gasztroenterológiára.

2020. máj. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!