Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Csak kíváncsi vagyok. A...

Csak kíváncsi vagyok. A laborértékek milyen érték után számítanak magasnak?

Figyelt kérdés

Tegyük fel adott egy referenciatartomány 20-40, ha mondjuk 47, az már magasnak számít? Mert nekem eddig akárhány vérvételem volt, mindig ilyen értékek jöttek ki, maximum pár számmal magasabb/alacsonyabb, és az orvos azt mondta hogy semmi baj. Mi számít magasnak ilyenkor? 2x-es érték? vagy 10x-es?

Most pl. 15 helyett 18 a vérsüllyedésem, és 5 helyett 7 a CRP-m. Ezek magasnak számítanak? Mit jeleznek? Ilyen értékeknél nem kell aggódni ugye?


2010. júl. 30. 15:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát... Gondolj bele reálisan: Ha valami mondjuk 40 és 150 között normális, ott a 152 nem lesz magas, de ha valami mondjuk 4 és 6 között a normális ott a 7 az már magas lesz. De pl vannak olyan értékek amik nagyon gyorsan változnak és ezért nem tulajdonítanak neki túl nagy jelentőséget.
2010. júl. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A süllyedés és a CRP gyulladásra utal, ez nem tűnik túlzott emelkedésnek, lehet, hogy nálad alapból magasabb. Bízd rá az orvosra, hogy annyiban hagyja vagy tovább vizsgálja az okot.
2010. aug. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

www.hazipatika.com

Itt mindent megtudsz a laboreredményed egyeztetésével és minden más egészségüggyel kapcsolatos témában.

2010. aug. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
51%
Nem egy adott érték magassága, vagy alacsonysága ( bár itt is van olyan érték), hanem az egész vérkép irányultsága, a panasz jellege, a beteg állapota a meghatározó. Ezekből tudja az orvos, hogy merre tovább? De azért minden érték utalhat valamire. Pl. hogy sok paprikáskrumplit ettél. A vérkép minden értéke nem állandó. Ugyanugy változik, ahogyan te is.
2010. aug. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!